Advert

ŞEKER PANCARI ÜRETİMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Alaçam‘da Tarım Sigortaları (TARSİM) ve Şeker Pancarı Üretimi Bilgilendirme Toplantısı Ziraat Odası Toplantı Salonunda Düzenlendi.

ŞEKER PANCARI ÜRETİMİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İlçemiz Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ziraat odası başkanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantıya Çarşamba Şeker Fabrikası Merkez Bölge Şefi İbrahim İVGEN, Tarsim Karadeniz Bölge Müdürü Bülent YAŞAROĞLU, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Güreş, Yakakent ve ilçemiz Tarım Kredi Kooperatif Müdürleri, İl Tarım ve Orman  Müdürlüğünden Tarım Sigortaları biriminden ilgili personeller, muhtarlar ve üreticiler  katıldı.

            Tarsim Karadeniz Bölge Müdürü Bülent YAŞAROĞLU, Bitkisel ve Hayvansal Üretimde Tarım Sigortaları (TARSİM)‘in önemi, kriterleri, sigorta kapsamı ve bitkisel ürünler hangi risklere karşı sigortalanabilmekte bu konularda genel bilgilendirmede bulundu.

            Çarşamba Şeker Fabrikası Merkez Bölge Şefi İbrahim İVGEN, uzun yıllardır kapalı olan Çarşamba Şeker Fabrikasının yeniden açılmasından dolayı fabrikanın çalışabilmesi için pancar ekiminin yaygınlaştırılması amacıyla ekiminden pazarlanmasına kadar geçen süreç hakkında bilgilendirmede bulundu. Üreticilere tohum, gübre desteği yapılacağını, pancar alım fiyatları ve uygulanacak destekler hakkında bilgi verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ