Advert

İMAM HATİP LİSESİ’NDE KUR'AN-I KERİM ODASI AÇILDI

Alaçam ilçesinde bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesinde Kur'an-ı Kerim Odası açılışı gerçekleştirildi.

İMAM HATİP LİSESİ’NDE KUR'AN-I KERİM ODASI AÇILDI

Alaçam ilçesinde bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesinde Kur'an-ı Kerim Odası, Almanya’da ikamet eden ve kendisi Alaçamlı olan hayırsever Yaşar ÖZAY kızı Merhume Merve ÖZAY Kur'an-ı Kerim Odası açılışına Almanya’dan gelen Babası Yaşar ÖZAY, Dedesi Hasan ÖZAY, Babaannesi Faziye ÖZAY, İlçe Vaizi Ferhat MADEN, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat ÖZYILMAZ, İmam Hatipliler Derneği Başkanı Salih UÇAR, Ali AYÇİL, Okul Müdürü Adem ÇAVUŞ ve Öğretmenler, Din görevlileri ve öğrenciler katıldı.

            Anadolu İmam Hatip Lisesinde Kur'an-ı Kerim Odası açılış konuşmasını Okul Edebiyat Öğretmeni Muhammet ÇELİK tarafından yapılarak şunları söyledi: “Güzel bir insan modeli, güzel bir toplum, güzel bir dünyayı düşlüyoruz. Fakat biliyoruz ki, dünyayı güzelleştirmekle insanı güzelleştiremeyiz, fakat insani güzelleştirirsek dünya da güzelleşir İnsanı nasıl yetiştirmeliyiz sorusundan önce, nasıl bir insan yetiştirmeliyiz sorusuna cevap vermeliyiz. Nasıl bir birey ve toplum arzuluyorsak, o arzuya varmak için BİLİNÇ tohumları o yönde ekmeliyiz, insanların gönül dünyasına.

Sağlam çocuklar yetiştirmek, bozulmuş yetişkinleri düzeltmekten daha kolaydır der Dostoyevski. Fakat bozulmuş yetişkinlerin müfredatıyla sağlam ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek, bozulmuş yetişkinleri düzeltmekten çok daha zordur. Sağlam çocuklar sağlıklı düşüncelerle yetiştirilir. Düşünceler sahih olmazsa, Salih nesiller yetiştirilemez. Niyet ve gayretimiz, düzgün çocukların yetişmesi ve bozuk yetişkinlerin düzelmesi yönünde çalışmalar yapmak olacaktır. Bu hayırlı girişimde emeği geçen ÖZAY ailesine okulumuz adına teşekkürü bir borç biliyoruz.” Dedi ve günün anısına Baba Yaşar ÖZAY’a hediye takdim edildi.

Okul Müdürü Adem ÇAVUŞ, Okulumuza böyle nezih bir Kur'an-ı Kerim Odası kazandıran ÖZAY ailesine ve emeği geçen Edebiyat Öğretmeni Muhammet ÇELİK’e ve herkese teşekkür etti.

İlçe Vaizi Ferhat MADEN tarafından yapılan dua ile kurdele kesildi. Okul öğrencileri tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti okudular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR