Advert

ÖĞRENCİLER, KİTAP FUARINI VE PANORAMA 1919 MÜZESİNİ GEZDİ

Alaçam Cumhuriyet İlkokulu Dördüncü sınıf öğrencileri, Samsun Karadeniz 6. Kitap Fuarını ve Samsun Panorama 1919 Müzesini gezdiler.

ÖĞRENCİLER, KİTAP FUARINI VE PANORAMA 1919 MÜZESİNİ GEZDİ

Alaçam Cumhuriyet İlkokulu Dördüncü sınıf öğrencileri, Okul Müdürü Dursun GÜL  ve Sınıf öğretmenleri Şengül BAŞARAN, Nigar ALBAYRAK öncülüğünde düzenlenen Samsun Karadeniz 6. Kitap Fuarına katıldılar.

            Konuyla ilgili Okul Müdürü Dursun GÜL, “Samsun Tüyap Fuar alanında gerçekleştirilen Karadeniz 6. Kitap Fuarına okulumuz Dördüncü sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup ile gezi düzenledik. Sınıf öğretmenleri Şengül BAŞARAN, Nigar ALBAYRAK eşlik etti. Okulumuzdaki tüm sınıf seviyelerinden en çok kitap okuyan öğrencilerinden oluşan karma öğrenci grubumuz ile Samsun Tüyap Fuar alanında gerçekleştirilen Karadeniz 6. Kitap Fuarı stantları gezilerek incelendi.

            Hafta içi olması nedeniyle katılımın yoğun olduğu fuarı öğretmen ve öğrencilerimiz ilgiyle fuar alanında kurulan tüm kitap stantlarını gezerek inceleme imkânları buldular. Gezi ekibimiz kitap fuarında bulunan yazarlarla tanışma fırsatı bularak yazarlık ve kitaplar hakkında bilgi aldılar.

            Karadeniz 6. Kitap Fuarı sonrası öğle Yemeğinin ardından Panorama Samsun Dijital Gösterim Merkezi ve Panorama 1919 Müzesi öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıktığı Tütün İskelesi'nin bulunduğu Kurtuluş Yolu'nun başlangıcında yer alan müzede ziyaretçilere, Türklerin Anadolu'da verdiği mücadeleler panoramik sunumla anlatılıyor.

            Panorama Samsun Dijital Gösterim Merkezi'nde 44 projeksiyonla yapılan sunumda, Türklerin, Asya steplerinden Anadolu'yu yurt edinişi, Osmanlı İmparatorluğu, İstanbul'un Fethi ile Çanakkale Savaşı, Gazi Mustafa Kemal'in Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıkışı ve Kurtuluş Savaşı anlatılıyor. Öğrenciler, müzeden ve yapılan sunumdan çok etkilendiklerini ifade etti.

            Türkiye'de örnek projeler içinde gösterilen Panorama Samsun Dijital Gösterim Merkezi ve Panorama 1919 Müzesi, her gün 9.00 ile 16.00 saatleri arasında ücretsiz gezilebiliyor.

            Okul Müdürü Dursun GÜL, Böylece öğrencilerimize hem tarih bilincini aşılamış hem de kitap sevgisini aşılamış olduk.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ