Advert

LİSELER ARASI İSTİKLAL MARŞINI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri kapsamında ilçemiz lise öğrencileri arasında ‘’İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’’ yapıldı.

LİSELER ARASI İSTİKLAL MARŞINI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda yapılan yarışmaya Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Erdal Bolat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi, Anadolu Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinin katıldığı yarışmada Alaçam Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Elif Rana Kaya birinci olarak ilçemizi Samsun'da temsil etme hakkını kazandı.

            Öğrencilerimizin İstiklal Marşı’nı okumasıyla devam eden program jüri üyelerinin dereceye giren öğrencileri belirlemesiyle son buldu. Lise  öğrencileri arasında Alaçam İmam Hatip Lisesi öğrencisi Elif Rana Kaya birinci, Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi Esma Betül Kaya ve Şehit Erdal Bolat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Salih Çolakoğlu ikinci oldular, Anadolu Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi Kader Çavuş üçüncü olmuştur.

            Yarışmada birinci olan Elif Rana Kaya, beni bu günlere getiren ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerime, anneme, babama ve bu yarışmada en büyük destekçim olan Edebiyat öğretmenim Muhammet Çelik'e teşekkür ederim dedi.

            Dereceye giren öğrencilerimize hediyeleri 12 Mart Programı kapsamında ödülleri verilecektir. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET