Advert

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Karadeniz Bölge Toplantısı Trabzon’da Yapıldı

Trabzon’da yapılan toplantıda Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'de yeni bir anayasa sürecinin başladığını ifade etti.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Karadeniz Bölge Toplantısı Trabzon’da Yapıldı

Trabzon’da yapılan toplantıda Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'de yeni bir anayasa sürecinin başladığını ifade ederek "12 Haziran seçimlerinden sona parlamentoyu oluşturan 4 siyasi partimiz Türkiye'nin sorunlarını daha çağdaş ve modern bir Türkiye haline gelmesi için yeni bir anayasa süreci başlattı. Bununla ilgili olarak bölge toplantıları yapıyoruz. Vatandaşın fikrini düşüncesini anayasadan beklentilerini öğrenmek adına bu toplantıları yapıyoruz" dedi.

"HERŞEYE SİYASET PENCERESİNDEN DEĞİL DOĞRULARIN VE GERÇEKLERİN PENCERESİNDEN BAKMALIYIZ"

Zihniyet değişimi gerçekleştirdikleri takdirde şikayetlerin azalacağını dile getiren Çiçek şöyle konuştu: "Bunu değişimi gerçekleştirebilirsek şikayetleri geride bırakabiliriz. Tabiatıyla siyaset yapan insanlarız, günümüzde dünyasında her şeyi siyaset penceresinden değil doğruların ve gerçeklerin penceresinden bakmalıyız. Öyle bakamazsak bunun arkasından birbirimizi suçlarız. Doğruların penceresinden baktığımızdan ne isek o zaman hem birbirimizi anlamak hem de sorunları aşmamız kolaylaşacaktır. Türkiye stratejik ama yaşanması zor bir coğrafyadır. Her zorlukta bir kolaylık olduğuna inananlardanız, mühim olan kafa kafaya omuz omuza vererek bu zorluktan bir kolaylık bir katma değeri bir kıymeti ortaya çıkartmak lazım. Bu manada bizim insanımızın önemli beceri ve kabiliyetleri var. Ben biliyorum ki bu toplantılarda çözümleri de sizler söylüyorsunuz. Bunları iyi niyetle bir araya getirdiğimizde inanıyorum ki bu toplantılar daha verimli anlamlı hale gelecektir. Ben ürününüz bereketli olması ve kazancınızın bol olmasını diliyorum."

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ise "Alan bazlı gelir desteği uygulamasının devam etmesi gerekmektedir. Alan bazlı desteğin hem göçü önlemesi bakımında hem de bu ürünümüzün değer bulması açısından desteklenmesi lazımdır. Çayda kaçakçılığın süratle önüne geçilmelidir. Çaykur kapatılmamalı, desteklenerek rehabilite edilmelidir" diye konuştu.

Toplantıya TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar, il ve ilçe ziraat odası başkanlarının katıldığı toplantı daha sonra Karadeniz genelinde bulunan 180 ziraat odası başkanları ve çiftlilerin soru ve cevaplarıyla sürdü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YAKAKENT SPOR KULÜBÜ'NDEN ALAÇAM ZİRAAT ODASINA ZİYARET
YAKAKENT SPOR KULÜBÜ'NDEN ALAÇAM ZİRAAT ODASINA ZİYARET
YAKAKENTLİ BALIKÇILAR “VİRA BİSMİLLAH” DİYEREK DENİZE AÇILDI
YAKAKENTLİ BALIKÇILAR “VİRA BİSMİLLAH” DİYEREK DENİZE AÇILDI