Advert

REGAİP KANDİLİNİ İDRAK ETTİK

Alaçam İlçe Müftülüğü, Merkez Şadibey Camii’nde kandil programı düzenledi.

REGAİP KANDİLİNİ İDRAK ETTİK

Merkez Şadibey Camii’nde düzenlenen kandil programı Akşam Namazından sonra başladı, Yatsı Ezanının okunmasıyla son buldu. Alaçam Fatih Yatılı Kur-an Kursu öğrencileri tarafından İlahiler eşliğinde aşrı şerifleri, ilahileri ve edilen dualarla başlayan Mevlid Kandilinde eller semaya açıldı.

Alaçam İlçe Müftüsü Orhan BAL, Regaip Kandilinin öneminden söz ederek, üç aylar ile ilgili cami cemaatini bilgilendirdi. Müftü BAL, ”Üç Aylar, Kamerî Takvime göre, Recep, Şaban ve Ram azan aylarıdır. Bu aylar, rahmet dalgalarının başladığı, manevî huzur ve sükûnun kalplere doğduğu, ilâhî rahmetin coştuğu aylardır. Bu aylar girince, müminlerin ruhlarını manevî bir hava kaplar, bu mübarek aylar içerisinde öyle feyizli ve bereketli geceler vardır ki, Yüce Allah’ın rahmeti, bu gecelerde müminler üzerine yağmur gibi yağar. Recep ayının başlangıcında Peygamberimizin şöyle duâ ettiği rivayetler arasında yer almaktadır: “Ey Allah’ım! Recep ve Şaban-ı bize mübarek kıl, bizi Ramazana kavuştur.”

Ramazana hazırlık, Recep ayının girmesiyle başlar hâle gelmiştir. Önümüzdeki üç ay içerisinde gündelik hayatın tek düzeliğinden ve sıradanlığından bizleri alıp, kendi hususî atmosferine götüren bu güzel ve özel günleri ard arda yaşayacağız. Güzel yurdumuzun insanları, kandil, Ramazan ve bayram gibi bu hususî zamanları sosyal barışın ve huzurun bir vesilesi sayarak karşılıklı sevgi ve hoşgörüyle karşılayıp uğurlayacak kendi inanç ve değerlerini yaşama ve yaşatmayı, bizzat yaşayarak öğreneceklerdir” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK