Advert
Advert
Advert

BAFRA'DA SAĞLIK ÇALIŞANINA DARP

Bafra Devlet Hastanesi’nde görevli çalışan hemşire Halit Çelik, 5 hasta yakını tarafından, ‘hasta ile ilgilenilmiyor’ gerekçesiyle dövüldü.

BAFRA'DA SAĞLIK ÇALIŞANINA DARP

Bafra Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne göğüs ağrısı şikayeti ile gelen Mehmet B. adlı hasta, kontrolleri sırasında lavabodan yere düşüp bayıldı. Hastanın kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Hastayla ilgilenilmediğini öne süren hasta yakını A.B. ile akrabaları, hastanenin hemşire Halit Çelik'e saldırdı. 5 kişilik grup tarafından dövülen erkek hemşire ağır yaralandı. Hastanede tedavi altına alındı.

            Hastaneye gelen Mehmet B.’nin ise kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Kalp krizinden hayatını kaybeden Mehmet B. kurtarılamadı ve öğle saatlerinde defnedildi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SALDIRIYI KINADI

            Samsun Sağlık İl Müdürlüğü konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “8 Mart 2020 tarihinde Bafra Devlet Hastanesi Acil Servis hasta giriş bölümünde, hasta yakınları tarafından hastanemizde görev yapan bir sağlık çalışanımıza yönelik fiziki saldırı olayı yaşanmıştır. Saldırı sonrası Beyaz Kod işlemi başlatılmış, Sağlık Müdürlüğümüz tarafından kolluk güçleri ve yetkili adli makamlarla irtibata geçilmiş, yaralanan personelimizin tedavisine de Bafra Devlet Hastanemizde başlanmıştır.

            Sağlık İl Müdürlüğü olarak bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, sağlık çalışanımıza ve Bafra Devlet Hastanesi sağlık ekibimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yaşanan bu hadisenin hukuken her aşamasında yakından takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

            Tüm sağlık çalışanları adına beklentimiz, bu olayın yaşanmasına neden olan şiddete meyilli kişilerin adalet önünde hak ettikleri en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır” denildi.

HASTANE BAHÇESİNDE KINAMA

            Öte yandan hastane binası önünde toplanan sağlık çalışanları, söz konusu olayı kınadı. Türk Sağlık-Sen Samsun İl Başkanı Erdoğan Çakmak, burada yaptığı basın açıklamasında, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulmasını istediklerini söyledi. Sağlık çalışanlarının, can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet ürettiklerini ifade eden Çakmak, "Sağlık çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanların, sağlık kurumlarında ortalığı birbirine katanların, bu işin sonunun tutuklu yargılanmak olduğunun idrakine varmaları sağlanmalıdır. Devletin ceza sistemi ve uygulayıcıları bunu hissettirmelidir" dedi. Kişinin, sağlık çalışanına şiddet uyguladığında belli bir süre ücretsiz sağlık hizmetinden faydalanamayacağını bilmesi gerektiğini ifade eden Çakmak, "Şiddetin, kendisine bir fatura çıkaracağını bilmelidir. Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin en aza indirilmesi için yapılması gereken acil tedbirlerin ve ağır yaptırımların süratle hayata geçmesini istiyoruz" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU