Advert

BAŞKAN BEDİR FRANSA PARİS'TE BİTKİSEL ÜRETİM VE HAYVANCILIK FUARINA KATILDI

Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, 22 Şubat 01 Mart 2020 tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te yapılan bitkisel üretim ve hayvancılık ile ilgili tarım fuarına katıldı.

BAŞKAN BEDİR  FRANSA PARİS'TE BİTKİSEL ÜRETİM VE HAYVANCILIK FUARINA KATILDI

Bedir; Ülkemizde yapılan fuarlarla karşılaştırdığımızda bizim fuarlarımızın daha verimli olabilmesi için ziraat odalarımıza, çiftçilerimize çok daha iş düşmektedir. Yaptığımız incelemelerde özellikle hayvancılıkta verim bakımından çok geride olduğumuzu gözlemledim. Bitkisel üretimde ise tekniğin bizde çok az kullanıldığı bundan dolayı da Avrupa’daki verim oranına yetişemediğimiz için ve oradaki desteklerin çiftçiye daha yüksek oranda olduğunu bizzat yerinde görmüş oldum. Kooperatifçiliğin tarım için olmazsa olmazı olduğunu ziyaret etmiş olduğum tarım fuarında birkez daha müşade etmiş oldum.

            Bedir; Sayın Genel Başkanımızın Avrupa’daki çiftçiler ile rekabet edebilmemiz için zaman zaman bizlere ve Tarım Bakanlığımıza sunmuş olduğu önerilerinde ne kadar haklı tespitleri olduğunu Türk Tarımının ayağa kalkabilmesi için TZOB’un paydaş kuruluşlarının Sayın Genel Başkanımızın önerilerini dikkate aldıkları takdirde birkaç yıl içinde yine eskisi gibi dünyada kendi kendine tarım ihtiyaçlarını karşılayan yedi ülkeden birisi olmaya namzet olacağımız aşikardır dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR