Advert

ALAÇAM-YAKAKENT VE 19 MAYIS’TAN İDLİB'E 1 TIR YARDIM

Alaçam, Yakakent ve 19 Mayıs İlçe Müftülükleri ve Türk Diyanet Vakfı Şubeleri öncülüğünde toplanan 1 tır dolusu gıda yardımı İdlib'e dualarla uğurlandı.

ALAÇAM-YAKAKENT VE 19 MAYIS’TAN İDLİB'E 1 TIR YARDIM

Alaçam Beşyol Camii yanında bulunan depolama alanında içerisinde gıda, hijyen ve temizlik malzemesi bulunan malzemeler, Alaçam'dan İdlib'e dualarla yola çıktı.

Alaçam Din Görevlileri tarafından dualarla yola çıkan "1 tır gıda malzemesini Suriye'nin İdlib bölgesindeki Müslüman kardeşlerimize göndermek üzere burada bulunuyoruz. Bu yardımları yapan vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Türk Silahlı Kuvvetleri İdlib'de çok ciddi bir operasyon yaparak oradaki ilerleyişi durdurdu. Rejim kuvvetleri oradaki insanları yerinden, yurdundan etmeye çalışıyordu. Silahlı kuvvetlerimizin operasyon sonucu orada ateşkes ilan edildi. Orası bizim komşu sınırlarımız. Biz oraya müdahale etmeseydik, yarın bizim sınırlarımız güvende olmayacaktı. Mehmetçiklerimiz orada Türkiye'nin güvenliği için şehit oldular. Bizler bir oldukça, birlik ve beraberliğimizi korudukça Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır. Bugün yardımlaşmanın merhametin güzelliğini burada görüyoruz" dediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ