Advert

ÇOCUKLAR OKUSUN DİYE KİTAP HEDİYE ETTİ

"Okuyan Kazanır" dedi çocuklara kitap hediye etti.

ÇOCUKLAR OKUSUN DİYE KİTAP HEDİYE ETTİ

Anadolu Gençlik Derneği Alaçam Şubesi Başkanı Faruk PALA: "Okuyan Kazanır" dedi.  çocuklara kitap hediye etti.

                Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü hızlı bir şekilde dünya geneline yayılarak küresel salgın haline dönüşen bir sorun hâline geldi. Bu doğrultuda bizler de Anadolu Gençlik Derneği Alaçam Şubesi olarak "Okuyan Kazanır" dedik virüs salgını nedeni ile evlerde vakit geçirmekte zorluk geçiren öğrencilere kitap hediye ettik.

            PALA: Çocukların okuma alışkanlığı kazanmaları için bir gayret içerisinde bulunan Anadolu Gençlik Derneği Alaçam Şubesi olarak, Alaçam ilçemizde öğrencileri okumaya teşvik etmek için “Okuyan Kazanır” projesi başlattık.

            "YETER Kİ ÇOCUKLAR KİTAP OKUSUN" Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre çocuğun okul başarısı evdeki kitap sayısıyla doğru orantılı olarak artıyor; yani bir evde ne kadar çok kitap varsa, çocuğun başarılı olma eğilimi o derece yüksek oluyor. Bulunan bu sonuç, çocuğun ailesinin kitap okuyup okumamasıyla ve sosyo-ekonomik düzeyiyle bağlantılı değil. Anne-babası –söz gelişi– doktor olan ama evinde hiç kitap bulundurmayan bir ailenin çocuğu okulda başarısız olabilirken, evinde iki yüz kitap bulunduran bir işçi ailesinin çocuğu başarılı olabiliyor. Bu iki çocuğun zeka seviyesinin aynı olduğunu farz edersek, evinde daha çok kitap bulunduran ailenin çocuğunun avantajlı olacağını söyleyebiliriz.

            Amacımız evde boş vakit geçiren öğrencilerimizi okumaya ve okutmaya teşvik etmek” dedi.

            Kitap talebinde bulunanlar için 0 545 9076529 nolu telefon numarasını arayarak talepte bulunabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ