Advert

ALAÇAM POLİSİNİN 65 YAŞ ÜSTÜ MESAİSİ

Alaçam Emniyet Müdürlüğü gelen ihbarları değerlendirerek 65 yaş üstü vatandaşların evlerine gitmesi konusunda dışarıda gezen vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

ALAÇAM POLİSİNİN 65 YAŞ ÜSTÜ MESAİSİ

İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin:  "Korona virüs salgını nedeniyle en temel risk unsuru toplumsal alanlarda virüsün bulaşıcılığının yüksek hızlı olması ve 65 yaş ve üzeri, bağışıklık sistemi düşük ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp ve damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan insanlar üzerinde ciddi sağlık sorunları oluşturarak insan hayatını tehdit ettiği anlaşılmıştır". Bu nedenle Alaçam Emniyet Müdürlüğü olarak 65 yaş üstü vatandaşların park, cadde ve gezinti alanlarında dolaşanları evlerine gitmesi konusunda uyarılarda bulunuyoruz dedi.

            Dünyayı saran Koronavirüs Covid-19 virüsü nedeni ile içişleri bakanlığının 21.03.2020 tarihli genelgesiyle 65 yaş üstü ve kronik hasta olan vatandaşlara dışarı çıkma sınırlandırması getirdi. Alaçam Emniyet Müdürlüğü ekipleri bu yasağa uymayan vatandaşlara 3.150 Tl para cezası uygulanacağını bildiriyor, öte yandan bankamatiklerde para çekmek için yardıma muhtaç yaşlılara yardım eden alaçam polisi isteyen yaşlıları ise evlerine bırakıyor. Alaçam Polisi, Cumhuriyet Meydanı, Bafra Caddesi üzeri, Beşyol mevkii, pazar yeri, lise caddesi, anneler parkı civarında devamlı olarak denetimler yapıyor.

            65 yaş ve üstü vatandaşların evlerine gitmesi ve sınırlandırmaya uyması konusunda ise alaçam plisi ekip halinde gezerek uyarılarda bulunuyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR