Advert

ALAÇAMDA KİMSE EKMEKSİZ KALMADI

Alaçamda Ekmekler Fırın Araçları Ve Vefa Sosyal Destek Grubu Aracılığıyla Dağıtılıyor

ALAÇAMDA KİMSE EKMEKSİZ KALMADI

Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN, İçişleri Bakanlığı tarafından 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içinde 2 gün boyunca sokağa çıkma yasağı getirmesinin ardından Alaçamda vatandaşların ekmek ihtiyaçlarını fırınların araçları ve Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla giderildiğini bildirdi.

Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN, Değerli Alaçamlı hemşehrilerim, Fırınlar ekmek dağıtımı için mahallelere gelecekler. Eczane, Sağlık kuruluşu hizmet verecek. Jandarma bölgesinde ki mahallelerde de ekmek dağıtımı planlanacak. Güvenlik görevlilerine yardımcı olacaklar. Herhangi bir sorunda vefa sosyal destek hattı 24 saat esasına göre çalışmaktadır.

Her ihtimale karşı ilçemizde Cumartesi günü nöbetçi petrol, Yılmaz Petrol, Emniyet, Kaymakamlık, Tarım gibi kurumların ihtiyaçlarını karşılamak için nöbetçi olarak belirlendi.

Pazar günü ise Belediye, Orman gibi kurumlar dikkate alınarak İkizler Petrol nöbetçi olarak belirlendi.

Mahalle Muhtarları kamu düzenini sağlamak konusunda görevli arkadaşlar olarak siz sahada olabilirsiniz. Ancak yanınızda kimse bulunmayacak. Muhtarlarımız ve İmamlarımız bu konuda duyuru yapmaları sağlanacak.

Ayrıca Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla da ekmek dağıtımlarının yapılabileceğini bildiren ZAMAN, İçişleri Bakanlığının talimatlarına göre yapılacak planlama doğrultusunda öncelikle fırınların kendi araç ve personeli olmak üzere Vefa Sosyal Destek Grubu vasıtasıyla da halka ekmek dağıtımı yapılacak. Gerek duyulması halinde bu amaçla kamu kurum ve kuruluşlarının araçlarından da faydalanılacağı bildirildi.

Kaymakam ZAMAN, Sokak hayvanlarının beslenmelerinin engellenmemesi ve hayatlarını sürdürebilmeleri amacı ile sokak hayvanlarını beslemek bunlara yiyecek vermek amacı ile sokağa çıkmak isteyen ve daha önceden beri sokak hayvanlarını besleyen vatandaşlarımıza sadece bu amacı gerçekleştirmek için izin verilmesi hususunda ilgililerce müsaade edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ