Advert

YASAĞIN ARDINDAN KAPALI VE AÇIK PAZAR YERLERİ YENİDEN AÇILIYOR

İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 30 Mart 2020 Tarih ve 7 sayılı kararı ile Korona virüs önlemleri kapsamında; 12 Nisan 2020 tarihine kadar iki hafta süreyle ikinci bir emre kadar kapatılmıştı.

YASAĞIN ARDINDAN KAPALI VE AÇIK PAZAR YERLERİ YENİDEN AÇILIYOR

İlçemizin Kapalı ve Açık Pazar Yeri bu hafta itibariyle vatandaşlarımızın hizmetine açılacaktır. Vatandaşlarımızın sebze, meyve, tahıl, bakliyat ve temizlik malzemeleri gibi temel ihtiyaç maddelerinin karşılanmasına pazarcı esnafımızca devam edilecektir.

Bunun dışında İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünce yasak getirilen halkımızın zaruri ve temel ihtiyaçları kapsamı dışında tutulan giyim, oyuncak, çanta ile süs eşyası gibi malzemelerinin satışına izin verilmeyerek ve sergi açtırılmayacaktır. Mevcut Pazar yerinde satış reyonları arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde düzenleme yapılacak, pazarcı ve esnafımız bu kurala uyacaktır.

Pazar satış yerinde satıcılar tarafından ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelerin tüketicilere temas edilmeden doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına riayet edilmek ve poşetlenmek koşulu ile satışı yapılacaktır. Bu hususta gerekli denetim ve kontroller Alaçam belediyesi zabıta ekipleri ile kolluk kuvvetlerince sık sık denetimi yapılacak olup, belirtilen hususlara uymayan esnaf ve satıcıların faaliyetine izin verilmeyecek ve haklarında idari yaptırım uygulanacaktır. Tüm Halkımıza Duyurulur.

Semt pazarları toplumumuzda son derece özel bir yere sahiptir. Vatandaşlar yaş sebze ve meyve gibi pek çok ihtiyaçlarını açık ve kapalı pazarlarından sağlıyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR