Advert

ÇOCUKLAR, KAYMAKAM AMCANIZDAN MEKTUP

Tüm dünyayı etkisi altına alan CoronaVirüsü'nün yaşattığı endişe ülkemizde de giderek artıyor. Vaka sayısının artmaması için Türkiye'de alınan önlemler de peş peşe geliyor.

ÇOCUKLAR, KAYMAKAM AMCANIZDAN MEKTUP

Salgının önüne geçmek için yapılan en önemli uyarılardan birisi de evden çıkılmaması evde kalınması yönünde.

                Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, beş  hafta önce erken tatile giren ve tüm vakitlerini evde geçirmek zorunda kalan çocuklara hitaben şunları söyledi. Sizin olmadığınız sokakların, parkların tadı tuzu yok. Hepinizi özledik. Sizsiz okullar ve okul bahçeleri öyle yalnız ki bilemezsiniz. Sizler çiçeksiniz. Bir isteğiniz olursa öğretmenlerinize ve bana ulaşabilirsiniz. Bu arada öğretmenlerinizden okumak için kitap isteyin. Onlar da bu istediğinizden inanın çok mutlu olacak ve muhakkak o isteğinizi yerine gelecektir. Kaymakam Amcanıza da ulaşabilirsiniz. Sizden bir isteğim olacak, yasadığımız bu dönemi yazıya dökmeniz. Ve yazdıklarınızı benim e mail adresime göndermeniz. Yazdığınız makale, şiir vs olabilir. Okuyacağımdan emin olabilirsiniz.

                "İnanın çocuklar, inanın ki gelecek güzel günler yakındır" ifadesini kullanan Zaman, içinde bulunulan tehlikeye de parmak basarak, "Herkes sizler için bir şeyler yapıyor.Siz de onlar ve kendiniz için bir şeyler yapın. Sizin sağlıklı kalmanız için emek verenlere yardımcı olun. Uzmanların söylediklerine uyun. Evden çıkmayın, temizlik kurallarına uyun" çağrısında bulundu. Çocuklar, içinde bulunduğumuz zor günlerin arkasından herşeyin normale döneceğine inanmalarını isteyen Zaman, İnanınSevgili çocuklar kanı kaynayan, yerinde duramayan çocuklar, sıkıldığınızın farkındayız. Bu süreçte sizden isteğimiz; lütfen ailelerinizi üzmeyin. Zamanı faydalı kullanın ve kaliteli geçirin. Lütfen derslerinizi ihmal etmeyin ve iyi çalışın. Bol bol kitap okuyun. Kitap, hem kendinizi geliştirecek hem de sorunları unutmanıza yardımcı olacaktır. Kiminiz cıvıl cıvıl, kiminizin özgür kuşlar çığlığına benzer seslerinizi; en çok da bizler özledik. Sabredin güzel günler çok yakındır ve ucunda yine size ait olacak canlı bir hayat var.Bu zor günleri atlattıktan sonrailk teneffüs ziliyle sokaklar, bahçeler ve spor alanları sizin olacak. Çok yakında güzel günlerde buluşmak üzere…

                Bir isteğiniz olursa lütfen onu da yazar mısınız? Annenize, Babanıza, tüm ailenize selâmlar. Unutmayın sizlerden gelecek yazıları bekleyeceğim. Umarım en kısa zamanda görüşürüz. Sevgiyle kalın. E mail adresim: fikretzaman@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.

                Bu vesile ile önümüzdeki hafta kutlayacağımız 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramınızı canı gönülden kutlarım dedi.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR