Advert
Advert

Kaymakam'dan Engelliler Derneği'ne Ziyaret

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Engelliler Derneği'ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Vahide Topal'dan çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam'dan Engelliler Derneği'ne Ziyaret

Bütün yaşam alanlarının, engellilere uygun hale getirilmesi gerektiğini söyleyen Zaman, Alaçam Engelliler Derneği'nin çalışmalarını yakından izleyeceğini vurguladı.

            Zaman, "Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatta kendilerini göstermeleri, kendilerine güvenmeleri, hayata sıkı sıkıya tutunmaları için zemin oluşturacak ve onlara küçük de olsa ekonomik gelirler sağlayacak imkanlar sağlamalıyız. Bu hususlarda imkanlar ölçüsünde elimizden gelen yardımları yapmaya çalışacağız" dedi.

            İlçe Kaymakamının  ziyaretinden duyduklarını memnuniyeti belirten Dernek Başkanı Vahide Topal, "Engelli haklarını, hukukuyla, eğitimiyle ve istihdamıyla bir bütün olarak ele almak gerekir. Engelli vatandaşlarımıza tanınan haklar bir bağış, bir iyilik değil, onların insan olmalarından kaynaklanan doğal haklarıdır. Onları insanca yaşatacak ortamları hazırlamak, üretici olarak topluma kazandırmak, toplumların en önemli sorumluluklarındandır" ifadelerini kullandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM HEYETİ ANKARA'DA
ALAÇAM HEYETİ ANKARA'DA
ÇELTİK ÜRETİCİSİ DERTLİ
ÇELTİK ÜRETİCİSİ DERTLİ