Advert

KAYMAKAMLIKTAN RAMAZAN YARDIMI

Alaçam’da dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için 2020 yılında Kaymakamlık bünyesinde yardımlar sürüyor.

KAYMAKAMLIKTAN RAMAZAN YARDIMI

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Koronavirüs nedeniyle iş yapamayan vatandaşlarımıza da  talepleri halinde Ramazan ayında ulaşmaya çalışacağız. 'Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir. ' anlayışıyla herkesin birbirine kol kanat germesi gerektiğini dile getirerek şimdi birlik ve beraberlik zamanı olduğunu dile getirdi.

Alaçam Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yapıyor.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyetinin aldığı karar ile ayni gıda yardımlarını vatandaşın evine kadar kendi elleri ile teslim ederek ramazanlarını kutluyor.  Bayram öncesi vatandaşların gıda ihtiyaçlarını karşılamasının bu vesileyle gerçekleştiğini belirten Kaymakam Zaman, "Ayrıca  Devletin yapmış olduğu bu yardımlar, sosyal devlet olmanın gereği olarak gerçekleştirilmektedir. Fakat onun kadar önemli olan toplumun kendi iç dinamikleri içerisindeki yardımlaşma anlayışıdır." dedi.

Yardımların ramazan ayı boyunca süreceğini belirten Kaymakam Zaman devleti yaşat ki millet yaşasın anlayışı ile yardımlarımız devam edecektir dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ