Advert

Atatürk Ortaokulu'nun Avrupa projesi kabul edildi

Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlanan AB Türkiye Ulusal Ajansınca kabul gören KA101 Okul Eğitimi ve Personel Hareketliliği Programına bugün yapılan bir kokteyl ile tanıtıldı.

Atatürk Ortaokulu'nun Avrupa projesi kabul edildi

Programda Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, Şube Müdürü Ömer Şener, Gençlik Hizmetleri Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, Nüfus Müdürü Kemalettin Taşdelen, AK Parti İlçe Başkanı Selahattin Alkan, Ziraat Bankası Müdürü Mesure Kırmacı, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve projede görev alan öğretmenler yer aldı.

Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlanan ‘Kaynaştırma/Bütünleştirme Eğitiminin AB Ülkelerindeki Yenilikçi Uygulamaları’ isimli proje kapsamında 14.04.2019 – 22.04.2019 tarihleri arasında 4 öğretmenden oluşan grub Avusturya’nın Innsbruck şehrinde faaliyet gösteren Verein Multikulturel isimli kurumda eğitim faaliyetinde bulunacaktır.

Kaynaştırma/bütünleştirme özel gereksinimli çocukların bireysel gelişimi ve toplumla bütünleşmeleri için akranlarıyla aynı eğitim ortamlarında eğitim almaları anlamına gelir. Kaynaştırma eğitimi ülkemizde daha çok ilkokul seviyesinde ve sınıf öğretmenleri tarafından uygulanmaktadır. Kaynaştırma yoluyla eğitimin başarılı bir şekilde yaşama geçirilmesi için bu eğitimin zorunlu eğitim kapsamına alınan ortaokul ve lisede de amacına uygun bir şekilde devam etmesi şarttır. Çünkü temel eğitim AB'de de olduğu gibi ülkemizde de tüm çocuklar için bir haktır ve aynı zamanda zorunludur.

Tanıtım sonrası Atatürk Ortaokulu tarafından katılımcılara tanıtım kokteyli verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR