Advert

ALAÇAM'DA TÜTÜN ALIMLARI DEVAM EDİYOR

Alaçam ilçesinde kırsal kesimde sözleşmeli olarak üretilen tütünlerin alımına başlandı.

ALAÇAM'DA TÜTÜN ALIMLARI DEVAM EDİYOR

İlçede 5 firma tarafından alımların başlaması üzere üreticiler, köylerden traktörlere yükledikleri tütünleri Alaçam sanayi sitesinde bulunan depolara götürüp eksperler tarafından randımanları yapıldıktan sonra satış yapıyorlar. 

            Alımların gerçekleştirildiği depoları ziyaret eden Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin BEDİR, şunları söyledi, Türkiye ve dünyada en kaliteli tütünün Karadeniz kırsalında üretildiğini öne sürdü. Bu yıl tütüne 19 ila 24 lira arasında fiyat verildiğini belirten BEDİR, Alaçam'da üreticilerin tütün kalite ortalaması yüzde 90'ın üzerinde olduğunun ve kalitenin hiç düşmediğini söyledi."

            Alım yapan firmanın yetkilisi Özcan NAZLIM ise bu yıl tütün kalitesinin geçen seneye göre biraz düştüğünü dile getirerek, kalite farkı nedeniyle bazı ürünlerde fiyat farklılıkları oluştuğunu anlattı. Tütünlerini teslim eden üreticiler de fiyatlardan memnun olduklarını ifade etti.

            Tütün eksperleri Özcan NAZLIM bu yıl Alaçam'da yaklaşık olarak 1.500 ton tütün üretimi yapılacağını ve vatandaşların tütün üretimi yapıldığı ay sonuna kadar üreticilerin tütünlerini teslim edeceği tütünlerini getirip randımanlarını mahalle sırasına göre yapılacağını dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR