Advert

ALAÇAM HALKI YASAĞA UYDU

İçişleri Bakanlığı, "Koronavirüs tedbirleri kapsamında 31 ilimizde uygulanan 3 günlük sokağa çıkma yasağı 30 Nisan saat 24.00 itibarıyla başladı"

ALAÇAM HALKI YASAĞA UYDU

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine yeni tip Kovid 19 salgını ile mücadele kapsamında “Sokağa Çıkma Kısıtlaması Genelgesi” gönderdi. Genelge ile büyükşehir statüsündeki 30 il ile Zonguldak’ta 30 Nisan Perşembe günü saat 24.00 ile 03 Mayıs Pazar günü saat 24.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

3 günlük sokağa çıkma yasağı bugün başladı ancak yasağın ilk gününde farklı bir uygulamaya gidildi ve bakkallar, marketler günün bir kısmında açık tutuldu. İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgede market ve bakkalların çalışma saatlerine Cuma günü saat 09.00-14.00 saatleri arası kısmi olarak açık bırakıldı.

Alaçam ilçesinde yeni tip korona virüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 30 Mayıs saat 24.00’te gece yarısından sonra sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından gündüz saatlerinde cadde ve sokaklar boş kaldı.

Alaçam ilçesinde yeni tip korona virüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında gece yarısından sonra sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından nöbetçi eczane petrol ofisi ve fırınlar görev yaptı. Gündüz saatlerinde cadde ve sokaklar boş kaldı. İlçe merkezinde sadece emniyet güçleri görev aldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta, il sınırları içinde 3 gün boyunca sokağa çıkma yasağı getirmesinin ardından Alaçam'da cadde ve sokaklarda insan ve araç yoğunluğu görülmüyor. Yılın her dönemi yoğun olan Bafra Caddesi, Lise Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Beşyol mevkisinde sessizlik hakim oldu. İlçe genelinde yasağın başlamasının ardından ana cadde ve mahallelerde uygulama yapan polis ekipleri, istisna kapsamında olanlar dışındakilerin dolaşmasına izin vermedi. Fırınlardan ekmek alan ve eczanelere giden bazı vatandaşlar da alışverişlerinin ardından evlerine döndü.

Ramazan ayı olmasından dolayı vatandaşların ekmek ihtiyaçlarını ise ilçede bulunan ekmek fırınları mahalle mahalle gezerek gideriyor. Unun yanı sıra vefa sosyal destek grupları ise 7/24 görev yaparak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR