Advert

VALİ OSMAN KAYMAK, KORONAVİRÜS TABLOSUNU AÇIKLADI!

Samsun Valisi Osman Kaymak, kentin korona virüs tablosunu açıkladı. "782 vakamız vardı. 631'i iyileşti. Şuanda 151 vakamız var "dedi.

VALİ OSMAN KAYMAK, KORONAVİRÜS TABLOSUNU AÇIKLADI!

Samsun Valisi Osman Kaymak, kent merkezinde İçişleri Bakanlığı'nca verilen izinle dışarı çıkan 65 yaş üstü vatandaşlara maske dağıttı. Vali Kaymak basın mensuplarının soruları üzerine kentin korona virüs tablosunu paylaştı. Kendisinin de test yaptırdığını ve sonucun negatif çıktığını açıklayan Vali Kaymak, " Bugüne kadar 782 vaka görüldü. 631 iyileşen hastamız var. 20 vatandaşımız yoğun bakımda 6 vatandaşımızda entübe. Şuan hastanelerde 151 vakamız var" dedi.

            Samsun'daki bu tablonun dahada iyiye gitmesi için rehavete kapılmamak gerektiği uyarısında bulunan Vali Kaymak, "Şuanda inişteyiz. Ama sıfırlamış değiliz. Samsunlu vatandaşlarımızdan mutlaka tedbirler konusunda hassasiyet gösterilmesini istiyorum. Tedbirlere uyulması gerekiyor. Maske ciddi bir sorun. Samsun'da biz on işçi ve fazlasını çalıştıran tüm kurumlarımıza maske dağımı yaptık. Kamu kurumlarımızda da bir maske sorunu bulunmamakta. Vatandaşlarımızın da maskeye ulaşma konusunda bi sıkıntısı yok. Samsunlu vatandaşlarımızın çok bilinçli olduğunu görüyorum. Maske kullanma bilinci oturdu. Maskeye erişimde sorunlar yaşandığı için ücretliye çevrildi. Ben kimsenin bundan sonra maske bulamıyorum diyeceğini düşünmüyorum "dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
TARIM ARAÇLARI KAZALARININ ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMA YAPILDI
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR
ALAÇAM FİLYASYON EKİPLERİ KISITLAMADA DA VİRÜSÜN İZİNİ SÜRÜYOR