Advert

YAKAKENT HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ÇOCUKLAR İÇİN MASKE ÜRETİYOR

Tüm Dünyada ve Ülkemizde etkili olan korona virüs salgını nedeniyle çocuklar uzun süredir yasak nedeniyle sokağa çıkamıyorlardı.

YAKAKENT HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ÇOCUKLAR İÇİN MASKE ÜRETİYOR

İçişleri bakanlığı tarafından çocukların bazı günler ve bazı saatlerde sokağa çıkmalarına izin verilmesinin ardından 13 Mayıs günü çocuklar sokaklara çıkarak gönüllerince koşmuşlar oyunlar oynamışlardı. Genelde sokağa maskeyle çıkan çocukların taktıkları maskeler kendilerine büyük geldikleri için kendilerine uygun boyutlarda maske istekleri oldu. Bu duruma kayıtsız kalmayan Yakakent kaymakamlığı çocuklar için maske üretmek için Yakakent Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile bir çalışma başlattı. Yakakent Kaymakamlığı salgının ilk günlerinden beri Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile birlikte maske üretimine destek verirken bu sefer çocukların bu güzel isteklerine kayıtsız kalmayarak çocukları bir sonraki sokağa çıkma günü olan 20 mayıs tarihinde maskelerin hazırlatılarak çocuklara dağıtılmasını kararlaştırdı.

     Yakakent Kaymakamlığından yapılan açıklama; Dünkü serbestlikte çocuklarımızın bizden bir talebi oldu. Maskeler yüzlerine biraz büyük gelmiş. Yakakent Halk Eğitimi Merkezinin fedakar usta öğreticileri hemen çocuklarımızın daha rahat edebilecekleri maskeleri ürettiler. Haftaya maskeniz ve o günün takvim yaprağıyla sizi bekleyeceğiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
ALAÇAM’DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
KAYMAKAM ZAMAN’DAN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI
KAYMAKAM ZAMAN’DAN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI