Advert

ALAÇAMLILAR YASAĞA UYDU; CADDE VE SOKAKLAR BOŞ KALDI

İçişleri Bakanlığı, 15 ilde Cuma gece yarısı başlayan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Pazartesi ve salı günü 10.00-16.00 saatleri arasında marketler açık olacak.

ALAÇAMLILAR YASAĞA UYDU; CADDE VE SOKAKLAR BOŞ KALDI

Alaçam'da, 4 günlük sokağa çıkma yasağının 2'nci gününde vatandaşlar, yasağa uyup evlerinde kalırken, caddelerde sessizlik hakimdi.

Kısıtlamanın olduğu pazartesi ve salı günleri ise market, bakkal, manav ve kasaplar 10.00-16.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Bu günlerde 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç vatandaşlar, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav ve kasaplara gidip gelebilecek

İlçe genelinde yasağın başlamasının ardından ana cadde ve mahallelerde uygulama yapan polis ekipleri, istisna kapsamı dışında olanların haricinde kimsenin sokağa çıkmasına izin vermiyor. Akşam saatlerinde ise fırın arabaları gezerek ekmek satışı yapıyor.

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelgeyle, 4 günlük sokağa çıkma yasağının uygulandığı 15 ilden biri olan Samsun'un şirin ilçesi Alaçamda  yasağın 2'nci gününde cadde, sokak ve meydanlar boş kaldı. Vatandaşlar yasağa uyarak evlerinden dışarı çıkmadı. Kentin en işlek cadde, meydan ve sokakları boş kaldı. Polis ekipleri cadde ve sokaklarda denetimlerde bulundu.

"KURALLARA UYMAYANLAR HAKKINDA İŞLEM YAPILACAK"

Bakanlıktan yapılan açıklamada "4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması bulunan illerimizde, vatandaşlarımızın evlerinde kalarak alınan kararlara riayet etmeleri büyük önem arz etmektedir. Kararlara uymayan vatandaşlarımıza, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK'nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem uygulanacaktır" denildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK