Advert

ÖZDEMİR’DEN 19 MAYIS MESAJI

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alaçam İlçe Başkanı Hasan Özdemir, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

ÖZDEMİR’DEN 19 MAYIS MESAJI

AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Hasan Özdemir mesajında; “19 Mayıs 1919, milli mücadele için ilk adımın atıldığı, kurtuluş meşalesinin Samsun’da yakıldığı, karanlık dönemin aydınlık günüdür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim ve kararlılıkla başlattığı, şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri ve milletimizin yeniden varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs, tarih boyunca hep yükseklerde tuttuğumuz özgürlük sevdamızın bir yansımasıdır. 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da başlayan kurtuluş hareketi, cumhuriyetimizin başlangıcı olduğu gibi; ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasının da ilk adımıdır. 101 yıl önce Samsun’da başlatılan milli mücadele, büyük zorluk ve fedakârlıkların yanında milletimizin topyekûn seferberliği sayesinde zaferle sonuçlandırılmıştır. Bağımsızlık mücadelemizin lideri ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs gününü en çok güvendiği ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğü gençlerimize bayram olarak armağan etmiş ve kurulan cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir.

Sevgili gençler; 19 Mayıs 1919 tarihinin Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesi büyük anlamlar taşımaktadır. Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse, daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. İçinde bulunduğumuz yüzyılın güçlü ve saygın Türkiye’si sizlerin omuzlarında yükselecektir. Ve ben buna bütün kalbimle inanıyorum ki; Türk gençliği de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Ata’sının emaneti cumhuriyetine sahip çıkacak, onun gösterdiği hedef olan çağdaş uygarlık düzeyinin aşılması için üstüne düşen görevi yerine getirecektir. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde birbirine sevgi ve saygı ile yaklaşan, iyi eğitim almış, teknolojik kabiliyetlerle donatılmış Türk genci; ülkemizi en iyi şekilde yarınlara taşıyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık ve özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün kahramanlarımızı rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET