Advert

YAKAKENTTE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Yakakent'te Coşkuyla Kutlandı

YAKAKENTTE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Yakakent ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına balıkçılar ve dalgıçlar renk kattı.

            19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik  ve Spor Bayramında  Yakakent coşkulu günlerinden birini yaşadı. Karada resmi araçlar, denizde balıkçılar ve evlerinde vatandaşlar hep birlikte  bayram kutlamasına katılım sağlandı. Yakakent Kaymakamlığı  Yakakent Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından  organize edilen bayram kutlamalarına Yakakent Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Toplum Sağlığı merkezi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli ve araçları da eşlik etti. Yakakent'in köklü bir deniz kültürü olduğunu bir kez daha gösteren Liman Başkanlığına bağlı Balıkçı tekneleri de Törene Denizden destek sağladı.

            Sabah Yakakent Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personeli tarafından Cumhuriyet anıtına Çelenk koyma töreni ile başlayan  bayram kutlamaları Yakakent Kaymakamı Fatih EROĞLU ve Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA tarafından İlçe sakinlerine bayrak dağıtılması  ile devam etti.

            Denizin 20 metre altında Dalgıçlar  tarafından Türk Bayrağı açıldı. Akşam Araç konvoyunun ardından Denizdeki Balıkçı teknelerinden meşaleler yakıldı. Yakakentlilerin balkonlardan 19.19 da okunan İstiklal Marşımıza coşku ile eşlik  etmelerinin ardından kutlamalar sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ