Advert

CAMİLERDE HASRET KISMEN SON BULDU

Tüm yurtta olduğu gibi Alaçam'da da normalleşme süreci kapsamında 74 gün sonra ilk kez cemaatle cuma namazı kılındı.

CAMİLERDE HASRET KISMEN SON BULDU

74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI KILINDI

Covid-19 sebebiyle ara verilen Cuma Namazı şartlı olarak serbest bırakıldı. Açık havada binlerce kişinin katılımı ile kılınan Cuma Namazı vatandaşlarca sevinçle karşılandı.
Alaçam Müftülüğü tarafından kesilen şükür kurbanının ardından camilerde "Saflar mesafeli" olarak tutuldu ve aylar sonra Cuma Namazı yeniden kılındı. Merkez Şadibey Camiinde 74 gün sonra İlçe Müftüsü Orhan BAL tarafından Cuma namazı kıldırıldı. Camilerde öğle ve İkindi Namazları ise gerekli tüm tedbirler alınarak Camilerde mesafeli olarak cemaatle kılınabilecek.

Korona virüs salgını tedbirleri nedeniyle 13 Mart tarihinden itibaren camilerde namaz kılmaya ara verilmişti. Normalleşme planları kapsamında bugün ilk kez Alaçam'da bütün camilerde ve imam hatip lisesi bahçesinde cemaatle birlikte namaz kılındı. Camilerde fiziksel mesafe kuralına uygun olarak 1,5 metre aralıklarla cemaatin saf düzeni alması sağlandı. Namaz öncesi görevliler tarafından namaz kılacak vatandaşları maske takmaları konusunda uyarılarda bulunarak maskesi olmayan cemaate ise maske dağıtımı yapıldı.

İlçe Müftüsü Orhan Bal; Merkez Şadibey Camiinde 74 gün sonra ”Allah’a hamdolsun. Normalleşme süreciyle birlikte ibadete açılan camilerimize İstanbul’un fetih gününde cuma namazı ile yeniden kavuşmuş olmanın heyecanını yaşadık. Dezenfeksiyonunu ve bahçe bakımını yaptığımız camilerimizde vatandaşımıza maske dağıtımı gerçekleştirdik. Yüce Allah kıldığımız namazları, ettiğimiz duaları kabul eylesin. Cumamız mübarek olsun” dedi.

Aylar sonra cuma namazını kılmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar ise bu virüs salgınının kısa sürede bitmesi temennisinde bulundular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
JANDARMA ÇOCUKLARI HEDİYELERLE SEVİNDİRİLDİ
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET
EVİ YANAN AİLEYE KAYMAKAM ZAMAN’DAN ZİYARET