Advert

ALAÇAM DİYANET-SEN'DEN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Diyanet Sen Alaçam ilçe başkanı Satılmış Divan, koronavirüsle mücadele sürecinde imam hatip, müezzin kayyım, kuran kursu öğreticileri ve Müftülük personeli ile 65 yaş üstü ve engelli vatandaşların yardımına koştuklarını belirtti.

ALAÇAM DİYANET-SEN'DEN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Diyanet Sen Alaçam İlçe Başkanı Satılmış Divan, korona virüs sürecinde 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlara, Vefa Destek Grupları'nda hizmet veren din görevlilerinin vefa beklediğini söyledi. Divan, "Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde Kovid-19 salgını ile mücadele devam ediyor. Bizler de Diyanet-Sen olarak il merkezi ve ilçelerimizde imam hatip, müezzin kayyım, kuran kursu öğreticilerimiz ve Müftülük personelimizle tüm din görevlileri olarak kaymakamlık bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek gruplarında gönüllüler olarak hizmet verdik "dedi.   

MAHALLE KÖY DEMEDİLER YARDIMA KOŞTULAR 

                Divan, "Vefa Sosyal Destek gruplarında aktif olarak görev alan din görevlilerimiz, yardım kolilerinin hazırlanıp dağıtılmasına, maaşların vatandaşlarımızın eline ulaştırılmasına, yaşlılarımızın ilacına, hatta market alışverişine kadar her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasında görev aldılar. Gönüllü din görevlilerimiz maddi yardımların yanı sıra manevi ve psikolojik olarak da vatandaşlarımızdan desteğini esirgemediler. Maalesef bu süreç içerisinde din görevlilerimiz birçok iftiraya ve karalamaya da maruz kaldılar. Ancak bu kadar karalamaya ve iftiraya rağmen onlar Allah'ın rızasını ön planda tutarak 7-24 ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım götürme derdinde oldular. İlçe ilçe, köy köy gezerek belirlenen hanelere yardım kolilerini, sosyal yardım paralarını ve diğer ihtiyaçlarını ulaştırdılar" dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
ALAÇAM VE YAKAKENT’Lİ 20 BALIKÇIYA AĞ TESLİMİ YAPILDI
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK
AYAK TENİSİ SERTİFİKA PROGRAMI ALAÇAM’DA YAPILACAK