Advert

3 AĞUSTOS'TA YAPILACAKTI İPTAL OLDU

Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği Tarafından 3 Ağustos'ta Yapılacak Olan Yöresel Ürünler Tarım Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri Bu Yıl İptal Edildi.

3 AĞUSTOS'TA YAPILACAKTI İPTAL OLDU

2019 Yılında Alaçam Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneği Tarafından yapılan Yöresel Ürünler Tarım Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri komitesi; Danıştay Üyesi Osman Tural, 2019 Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağası Turgut Şahin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Güreş, Ziraat Mühendisi Ali İhsan yiğit, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Alaçamspor Başkanı Özcan Nazlım, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz ve Alaçamlı Güreşçimiz Hasan Ergin ile birlikte Geyikkoşan güreş alanında bir araya gelerek son karar alındı.

            Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının ardından alınan korona virüs önlemleri doğrultusunda Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de 3 Ağustosta yapılması planlanan ve Alaçam ilçesinde geleneksel hale getirilecek olan geçen yıl birincisi düzenlenen Yöresel Ürünler Tarım Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yıl iptal edildi.

            Bu Yıl 3 Ağustos 2020 Bayramın 4. günü Geyikkoşan Güreş alalında düzenlenecek olan ve Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeni ile bölgemizde yapılması planlanan bir çok güreşlerin iptal edilmesi üzerine bizlerde Alaçam Ziraat Odası Muhtarlar Derneği ve Sivil Toplum Kuruluşlarının destekleri ile yapmayı düşündüğümüz yöresel ürünler tarım festivali ve yağlı pehlivan güreşleri bu yıl tertip komitesi olarak almış olduğumuz karar doğrultusunda iptal edildi.

            Ziraat Odası ve Muhtarlar Derneğinin ev sahipliği yaptığı Alaçam 2019 Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağası Turgut Şahin açıklamasında; "Alaçam'da 3 Ağustos'ta Yapılacak Olan Yöresel Ürünler Tarım Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri, ülke olarak içinde bulunduğumuz Covid19 salgını nedeni ile 2021 yılına ertelenmiştir. Tüm güreş sever vatandaşlarımıza duyurulur" ifadelerine yer verdi.

            Katılım oranı ile Türkiye'nin de gündeminde büyük yer tutan, ilçeden ve ilçe dışından binlerce güreş severin bir araya geldiği Yöresel Ürünler Tarım Festivali ve Yağlı Pehlivan Güreşleri ne yüzlerce güreşçi katılım sağlamıştı dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ