Advert

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ KABİRLERİ BAŞINDA ANILDI

15 Temmuz Demokrasi şehidi Sevgi Yeşilyurt'u Baba ocağında Annesi Gülbeyaz Yeşilyurt’u ve 15 Temmuz şehidi Doyran Mahallesi'ndeki Muhammed Ali Aksu kabri başında dualarla anıldı.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ KABİRLERİ BAŞINDA ANILDI

Samsun Valisi Dr. Zülküf Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Samsun İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Güven ile 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişimi sırasında Boğaz Köprüsünde yapılan saldırdaşehit edilen 51 yaşındaki Sevgi Yeşilyurt'un ailesini ve 15 Temmuz şehidi Muhammet Ali Aksu'yu ise kabri başında ziyaret ettiler.

Vali Dağlı ve beraberindekiler ilk önce, vatanına sahip çıkmak için koşarak gittiği köprüde hainlerin kurşunlarına hedef olarak şehit edilen 51 yaşındaki Sevgi Yeşilyurt'un annesi Gülbeyaz Yeşilyurt Yenice mahallesindeki evinde ziyaret edildi.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GülbeyazYeşilyurt Allah Devletimize, Milletimize zeval vermesin dedi.

Sevgi Yeşilyurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meydanlara inme çağrısının ardından dışarı çıktı ve Boğaziçi Köprüsü'nün kapatıldığını öğrenince oraya gitti. Köprüyü kapatan askerlerin karşısına dikilen Sevgi Yeşilyurt, açılan ateş sonucu olay yerinde hayatını kaybederek şehit oldu.

Sevgi Yeşilyurt'un annesinin ziyaretinden sonra bir başka 15 Temmuz Şehidi Doyran mahallesindeki Muhammet Ali Aksu'nun kabri ziyaret edildi. Ziyarette Alaçam İlçe Müftülüğü tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.

15 Temmuz akşamı ailesiyle helalleşip, “Belki şehadet bize de nasip olur. Hakkınızı helal edin” diyerek evinden ayrılan Muhammet Ali Aksu, Vatan Caddesi’ne gitmek üzere olan tankları engellemek için Bağcılar’daki Yüzyıl Caddesi’ne gitti. Burada darbecilerin tanklarını üzerine sürmesi sonucu araçta sıkışarak şehit oldu. 39 yaşındaki Aksu, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Programdan sonra Vali Dr. Zülküf Dağlı, Doyran Mahallesi merkez mezarlığında İstiklal Harbi Gazisi Arif Zengin'in de kabrini ziyaret ettikten sonra 15 Temmuz ŞehidiMuhammet Ali Aksu'nun baba ocağını ziyaret ederek burada aile büyükleri ile sohbet ettiler.

Programa AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Samsun Valisi Dr. Zülküf Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Güven, Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Jandarma Komutanı, Kamu kurum ve kuruluşlarının Amirleri ve çok sayıda halkın katılımı ile birlikte ziyaret ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
OTOBÜSTEN KARANTİNAYA
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ
ALAÇAM 'KIRMIZI ÇİZGİ”SİNİ ÇEKTİ