Advert

Atatürk’ü Ölümünün 80. Yılında Saygı ve Özlemle Andık

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 80. yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Alaçam’da da törenlerle anıldı.

Atatürk’ü Ölümünün 80. Yılında Saygı ve Özlemle Andık

Alaçam’daki Atatürk’ü anma programına, Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Cumhuriyet Savcısı Emre Doğan Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. 10 Kasım Atatürk’ü anma programında, çelenklerin anıta sunulması akabinde 2 dakikalık saygı duruşu, sirenlerin çalmasından sonra İstiklal marşı okundu.

İkinci program Saat 09.30’da Alaçam Halk Eğitim Merkezi Konferans salonunda devam etti. Alaçam Atatürk Ortaokulu ve Alaçam Detay Ortaokulunun hazırlayıp sunduğu program yine Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, Jandarma Komutanı Samet kuruçelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Fatih Öztürkçe ve Ömer Şener, Sağlık Grup Başkanı Dr. Radi Şen, Toplum Sağlığı Müdürü Ertan Baş, Nüfus Müdürü Kemalettin Taşdelen, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Güney, Belediye Meclis Üyeleri, Kız Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Aygül, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih İleri, Detay Ortaokulu Sahibi Ebru Nur Liman, Ak Parti İlçe Başkanı Selahattin Alkan, CHP Alaçam İlçe Başkanı Fuat Canbaz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kısacık ömrüne tamı tamına 57 yıla Balkan harbini, 1. Cihan harbini ve en önemlisi Kurtuluş mücadelesinin verildiği Kurtuluş harbini sıkıştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Cephe savaşlarını küçümser ve "Asıl Savaşımız Cehaletle Savaştır" der.

Alaçam Atatürk Ortaokulu Müzik Öğretmenleri tarafından Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirmesi, Özel Alaçam Detay Ortaokulu öğrencileri ve Alaçam Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı parodiler ile son buldu.

Konuşmaların ardından, çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR