Advert

SAMSUN’DA 8 İLÇE TEŞVİK KAPSAMINA ALINDI

2846 sayılı Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar ile Samsun’un Kavak, Havza, Alaçam, Yakakent, Vezirköprü, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçeleri teşvik kapsamına alındı.

SAMSUN’DA 8 İLÇE TEŞVİK KAPSAMINA ALINDI

Bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında, kararda yer alan Türkiye’nin muhtelif yerlerindeki ilçelerde gerçekleştirilecek yatırımlar, ilçenin bulunduğu ilin bir alt bölgesine sağlanan bölgesel desteklerden; söz konusu ilçelerin organize sanayi bölgelerinde veya endüstri bölgelerinde gerçekleştirilecek yatırımlar ise bulunduğu ilin iki alt bölgesine sağlanan bölgesel desteklerden yararlanacak.

            Yeni uygulama ile 8 ilçe yatırım desteklerinden sigorta primlerine kadar Amasya  ve Merzifon  gibi 4. Bölge olarak değerlendirilecek. 

            Söz konusu ilçelerin organize sanayi bölgelerinde veya endüstri bölgelerinde gerçekleştirilecek yatırımlar ise bulunduğu ilin iki alt bölgesine sağlanan bölgesel desteklerden yararlanacak. İlçelerdeki  OSB’ere yapılacak yatırımlar ise 5. Bölge olarak değerlendirilecek olup buralara yapılacak yatırımlar indirim ve teşviklerden daha fazla yararlanacaklar.

            Resmi gazetede yayınlanan karar ile Samsun’un ilçelerinden Havza, Kavak, Alaçam, Yakakent, Vezirköprü, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçeleri artık Bölgesel teşvik uygulamasında Samsun’dan farklı değerlendirilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET