Advert

YAKAKENTLİ BALIKÇILAR “VİRA BİSMİLLAH” DİYEREK DENİZE AÇILDI

Yakakent Limanı'nda balıkçılar bu gece saat 00.00 itibariyle av yasağının kalkmasıyla Vira Bismillah diyerek denize açıldılar.

YAKAKENTLİ BALIKÇILAR “VİRA BİSMİLLAH” DİYEREK DENİZE AÇILDI

 Vira Bismillah diyerek denize açılan balıkçılar için limanda düzenlenen programda bereketli bir av sezonu geçirmeleri için Yakakent İlçe Müftüsü Muhammed Salman tarafından dua yapıldı.

                Yakakent Limanı'nda yapılan programa AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Yakakent Kaymakamı Fatih Eroğlu, Yakakent Belediye Başkanımız Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanı Kd. Bçvş. Yasin Alper Aksu, AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Saliha Korkmaz, Yakakent Tarim ve Orman Müdürü Mustafa Kökduman, Kurum Müdürleri ve Yakakent’li vatandaşlar ile birlikte Yakakent’ten açılacak olan balıkçılara düzenlenen tören ile uğurlardı.

                Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma konuşmasında; “Bu gece yarısı itibariyle Vira Bismillah diyerek yeni balık sezonu için denizlere açılan tüm balıkçılarımıza bereketli ve bol kazançlı bir sezon diliyorum” dedi.

                AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı konuşmada balıkçılara kazasız belasız, bereketli av sezonu geçirmeleri temennisinde bulundu.

                Yakakent Kaymakamı Fatih Eroğlu ise yaptığı konuşmada, "Balıkçılık burada çok büyük bir ekonomi. Balıkçılığı denizi ne kadar koruyarak yaparsak ileride gençlerimize çok daha güzel bir miras bırakmış oluruz. Güzel ve bereketli bir sezon olacağına inanıyorum. Karadeniz güzel yüzünü, bereketini gösterdi. Sondajla birlikte güzel bir rezerv bulduk. Bu senede de bizim için bereketli bir yıl olur. Şimdiden sizlere bereketli bir av sezonu diliyorum” dedi.

                Yakakent İlçe Müftüsü Muhammed Salman tarafından yapılan duanın ardından balıkçı tekneleri denize açıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET