Advert

KOLANYACI NECMİ AMCA VEFAT ETTİ

Alaçam Fatih Mahallesi Süleyman Çelebi sokakta ailesiyle birlikte ikamet eden ve 4 çocuk babası Necmi Hopaç 79 yaşında hayata gözlerini yumdu. 04.09.2020 Cuma günü defnedilecektir.

KOLANYACI NECMİ AMCA VEFAT ETTİ

79 yaşında Necmi Hopaç 1960 yılından itibaren hobi olarak topladığı 3 binin üzerinde  kolonya şişesinden oluşturmuş olduğu koleksiyonu ile evin bir bölümünde ise Atatürk büstü köşesi ile ilgi çekiyordu.

                Fatih Mahallesi Süleyman çelebi sokağında bulunan 3 katlı evinde ailesi ile birlikte yaşayan, 1960 yılında hobi olarak başladığı kolonya şişesi biriktirme alışkanlığını vefatına kadar ilk günkü heyecan ve istekle sürdürdüğünü belirtti.

“Kolonya Şişeleri Benim Çocuğum Gibidir Demişti” 

                Yaşının 79 olduğunu ama yine de bu kolonya şişesi biriktirmenin artık kendisinde hobiden aştığını ve hastalık hale geldiğini belirten Hopaç, kolonya odasının anahtarını cebimde taşıyorum, akşam yatmadan kolonya odasının kapısını açarak onları seviyorum ondan sonra rahat rahat uyku çekiyorum eğer yapmasam kesinlikle uyku uyuyamıyorum, sabahta erkenden kalkıp yine kolonya odasının kapısın açıp onları çocuklarım gibi severek güne başlıyorum. İnsanların lakabı olduğunu Alaçam ilçesinde Kolonya Şişe biriktirdiğimden dolayı kendisine isminden çok “Kolonyacı Amca “ diye sesleniyorlar, buda benim çok hoşuma gidiyor diye belirtmişti.

                Şu an rahatsız olmasına rağmen halen bu alışkanlığından asla vazgeçmediğini ve kendisinden sonra da başta ailem olmak üzere insanların bunları görmesini istediğini belirten Hopaç, ''Özelikle gençlik yıllarımdan beri cam kolonya şişesi biriktirmeye başlamıştım. Gittiğim her yerden görünüşü ve boyutları ilginç, değişik her türlü kolonya şişesini alıyor ve boş olan şişelerin içine kolonya dolduruyorum" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET