Advert

KAYMAKAM ZAMAN’DAN KORONA VİRÜS DENETİMİ

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman başkanlığında ilçe genelinde korona virüs denetimi gerçekleştirildi.

KAYMAKAM ZAMAN’DAN KORONA VİRÜS DENETİMİ

İçişleri Bakanlığınca ülke genelinde başlatılan korona virüs tedbirleri kapsamında Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, iş yerlerinde maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarını denetleyen ekiplere eşlik ederek denetimlere katıldı.

                Alaçam Kaymakamlığı tarafından kurulan denetim ekiplerinde İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin, İlçe Jandarma Komutan Vekili J. As. Kd. Bşçvş. Osman Kırkaya, Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz, Yenicami Mahallesi muhtarı Mustafa Anakök  ile birlikte kurulan ekip ilçe genelinde korona virüs tedbirleri kapsamında denetimde bulundular.

                Korona virüs tedbirleri kapsamında kapalı pazar yeri, market, fırın, berber gibi iş yerlerinde sosyal mesafe ve maske takma zorunluluğunun yanı sıra alışveriş merkezi ve marketlerde 10 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde müşteri kabulü ve dışarıda sıra bekleyen kişilerin sosyal mesafe kuralına uyup uymadığı denetlendi.

                Kaymakam Zaman yaptığı açıklamada, "Bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de sabah saat 10.00’dan gece 00.00’a kadar denetimdeyiz. 6 ekiple denetimlerimize başladık. Bütün iş kollarında ulaşımdan konaklamaya varıncaya kadar kafe restoranlar, kahvehaneler, çay ocakları, pastaneler, fırınlar, marketler dahil ilçemizde bulunan bütün iş yerlerimizde denetimlerimizi yaptık. Daha önceki yaptığımız denetimlerde vatandaşlarımızı uyarıyorduk, bundan böyle Kullara ısrarla uymayanlara ilgili kanun gereği cezalarımızı keseceğiz. Alaçam’da şu ana kadar vatandaşlarımız kurallara uyuyorlar. Bu bilinci ayakta tutarak denetimlerimizi devam ettireceğiz.

İçişleri Bakanlığımızın yayımladığı genelge kapsamında tüm iş yerlerinde maske ve mesafe ve hijyen kurallarına duyarlılığı bilinci tazelemeye çalışıyoruz" dedi. Bundan böyle uygulamaların düzenli olarak devam edeceği bildirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET