Advert

Avukatlık Bürosu Dualarla Açıldı

Avukatlık stajını tamamlayarak Avukatlık cübbesini giyen Av. Büşra Çelik'in kurduğu Hukuk Bürosu, lise caddesi Alaçam sürücü kursu yanında yeni kurulan iş yerinde dualarla ve sevdikleri ile hizmete açıldı.

Avukatlık Bürosu Dualarla Açıldı

Açılışa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, İlçe Jandarma komutanı Samet Kuruçelik,  Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Av. İbrahim Semiz, Ak Parti Alaçam İlçe Başkanı Selahattin Alkan ve yönetim kurulu üyeleri, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Radi Şen, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih İleri. Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Muhtarlar Derneği Başkın Raif Vatan, Halk Bankası Müdürü Sadettin Kuru, Ziraat Bankası Müdürü Mesure Kırmacı, Alaçam Avukatları ile çok sayıda davetli katıldı.

            Açılış konuşmasında Belediye Başkanı hadi Uyar, “İnsanlar her meslekte başarılı olabilir ama sevdiği meslekte daha çok başarılı olur. Avukatlık da böyle bir meslek.  Genç avukat kızımız çelik’e çıktığı bu yolda başarılar diliyor Doğruluktan, dürüstlükten ayrılmamasını temenni ediyorum dedi.

            Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, “Avukatlık cüppesini kutsallığına yakışır şekilde taşıyacağından hiç şüphe duymadığım genç avukatımıza doğruluktan, dürüstlükten ayrılmamasını temenni ederken bir kez daha hukuk bürosunun kendisine ve Alaçamımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

            Genç Avukat Büşra Çelik misafirlerini kapıda karşılayarak tek tek ilgilendi. açılış ile ilgili bilgilerini aldığımız Büşra Çelik şunları söyledi, “Görevimi en adil şekilde icra etmek için kurduğum büronun açılışında sizleri görmekten çok mutluyum. Hep birlikte açmış olduğumuz hukuk büromuzun, Alaçam'a ve avukatlık mesleği adına hayırlı olmasını diliyorum diyen çelik, şöyle devam etti. Mesleğe yeni başlamış genç avukat olarak, büromuza başvuru yapan vatandaşlara en iyi şekilde hukuk hizmeti vereceğim. Görevimi bu mesleğin verdiği yükümlülük ve sorumlulukla en iyi şekilde ircaa edeceğim, kendime görev bileceğim. 'Bir kişinin hakkını ihlal eden tüm toplumun hakkını ihlal eder. Bir kişinin hakkını korumakla da topluma çok büyük bir katkı sağlamış olursunuz' anlayışı içinde mesleğimizi yerine getireceğim.

            Adaletin savunulması çerçevesinde elimizden gelen gayreti göstereceğim. Avukatlık cüppesini kutsallığına yakışır şekilde taşıyacağımızdan şüpheniz olmasın. Bu büro, hukuk ilminin ve hukuk uygulamasının çağdaş bir mekanı olacaktır. İlkokuldan itibaren iyi bir eğitim almamız için çaba gösteren, Hukuk Fakültesi ve stajlık döneminde iyi bir hukukçu olmak için sürekli yanımızda olan başta babam Hasan Çelik ve Annem Hatun Çelik'e aile fertlerime teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMLERİ SÜRÜYOR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR
ŞİRİNKÖYDE İFTAR