Advert

CHP'NİN KURULUŞUNUN 97. YILI ALAÇAM'DA KUTLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 97. kuruluş yıldönümü, sosyal mesafe kuralına uyularak, Alaçam Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilen törenle kutlandı.

CHP'NİN KURULUŞUNUN 97. YILI ALAÇAM'DA KUTLANDI

Alaçam CHP ilçe Başkanlığından yapılan açıklamaya göre; Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partisi 97 yaşında.

            Törene CHP İlçe Başkanı Fuat Canbaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı salgın tedbirleri çerçevesinde sınırlı sayıda tutulan katılımlarıyla Alaçam Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdik.

            CHP İlçe Başkanı Fuat Canbaz, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimize ithafen yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Temellerini 4 Eylül 1919 Sivas Kongresi’nde attığınız 9 Eylül 1923’te kurduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97. Kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Yegane amacımız sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile 2. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında ülkemizi işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz.

            Mücadelemiz, egemenlik kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET