Advert

’’SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN’’ DENETİMİ

Tüm Türkiye’de Olduğu Gibi İlçemizde de "SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN" Sloganıyla Sanayi Esnafı, Kuaför, Market ve İş Yerleri Covid-19 Denetimi Gerçekleştirildi.

’’SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN’’ DENETİMİ

İçişleri Bakanlığının 08.09.2020 tarih ve 14477 Sayılı Genelgeleri doğrultusunda, ’’SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN’’ mottosu ile 10 Eylül 2020 Perşembe günü İlçemizde; başta İlçemiz Kaymakamı Fikret ZAMAN başkanlığında, Meslek Odaları ve Kolluk Kuvvetlerinin katılımıyla Sanayi bölgesi Esnaf ve Sanatkarlar denetlendi. Bayan personellerden oluşturulan denetleme ekibi ile Bayan Kuaförler ile bayan çalışanları bulunan lokanta, kafe, çay ocakları denetlendi.

            Kamu Kurum ve Kuruluşları Amirlerinden oluşan ekiplerce, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu lokanta, kafe, restoranlar gibi yeme-içme ve eğlence yerleri başta olmak üzere kuaförler, berberler, çay ocakları, piknik, park alanları, çay bahçeleri, nikah-düğün salonları, plaj/sahil bantları, konaklama tesisleri olmak üzere denetimler gerçekleştirildi.

            Yapılan denetimlerde; Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına uyulması konusunda vatandaşlara bilgilendirilmelerde bulunuldu.

            Yeni normalleşme sürecine herkesin kurallara uyarak, maske takarak ve sosyal mesafeye dikkat ederek uyum sağlaması gerektiğini belirten Kaymakam ZAMAN, salgının yayılımını önlemek amacıyla denetimlerin sıkı şekilde devam edeceğini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET