Advert

ALAÇAM’DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Alaçam Cumhuriyet Meydanında yapılan Törene, İlçe protokolü Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

ALAÇAM’DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Saygı duruşu yapılması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program son buldu.

Cumhuriyet Meydanında yapılan programda gazilerimiz ile yaptığımız konuşmalardan aldığımız notlar "Türkiye Cumhuriyeti’nin yanı sıra, Kore Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varoluş mücadelesinde ve iç güvenlik harekatı sonucunda gazilerimizi onurlandıran gün olduğunu söylediler. Kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir gün olduğunu dile getirdiler.

Kıbrıs Gazisi Raif Karatepe de, "Her zaman daha da güçlenen Türk ordusu vatanımızı hürriyet ve bağımsızlığımızın en büyük güvencesidir. İnanıyoruz ki kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışıdır" diye anlattı.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törene İlçe Emniyet Müdür Vekili Erolcan Keskin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, gaziler, Sivil toplum kuruluşları, Siyasi Parti Temsilcileri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI