Advert

ALAÇAM’IN ALTIN KIZLARI MİLLİLİK BELGELERİNİ ALDILAR

Alaçam ilçesinde uzun yıllar Bocce Sporu ile ilgilenen Selma KALANÇ, Ayşegül GÜREL, Semra KOCABAŞ ve Aylin EMİR e Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Millilik Belgeleri verildi.

ALAÇAM’IN ALTIN KIZLARI MİLLİLİK BELGELERİNİ ALDILAR

Alaçam’ı, Samsun’u ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiler. Alaçam’ın köylerinde oturan bu çocuklar birçok imkansızlıklar ve zorluklar karşısında yılmadan çok çalışarak Ulusal ve Uluslararası turnuvalarda birçok derece ve Şampiyonluklar kazandılar. 2017 yılında Bulgaristan Sofya da yapılan Bocce Balkan Şampiyonasında ülkemize Şampiyonluk getiren Milli takım içinde yer aldılar.  En son 2019 yılında Kamboçya da yapılan Dünya Gençler ve Kadınlar Petank Şampiyosında Ay yıldızlı forma ile ülkemizi temsil ettiler.

Beden Eğitimi Öğretmeni ve Milli takım Antrenörü Gökhan BOZDEMİR Alaçam gibi küçücük bir ilçeden çıkan bu gençlerle Dünya Şampiyonasında Türk Milli takımının yarısını oluşturarak Ülkemizi temsil etmek, ömrümüz boyunca unutamayacağımız büyük bir gurur oldu. Bu çocuklar imkan ve destek verilirse neler yapılabileceğini kendilerinden küçük bütün kardeşlerine gösterdiler. Hak ettikleri millilik belgelerini teslim aldıkları için çok mutluyuz. Hedefimiz Ülkemizi uzun yıllar en iyi şekilde temsil ederek birçok şampiyonluklar getirmek olacak. Bizim her zaman yanımızda olan desteğini esirgemeyen başta Samsun Milletvekilleri Sayın Çiğdem KARAASLAN hanımefendiye, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Sayın İsmail Hakkı KASAPOĞLU a, Alaçam Kaymakamı Sayın Fikret ZAMAN beye, Banaz Kaymakamı Sayın Oğuz Alp ÇAĞLAR beye, Alaçam Belediye Başkanı Sayın İlyas ACAR beye, Alaçam Gençlik ve Spor Müdürü Sayın Cansu Keskin KARAASLAN’a, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Sayın Hasan ÖZDEMİR'e, Ziraat Odası Başkanı Sayın Hüseyin BEDİR’e, Alaçamspor Başkanı Sayın Özcan Nazlım'a, Halk Eğitim Müdürü Ersin İLERİ, Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi Müdürü Namık KOCABAŞ’a, Alaçam Esnaf ve Sanaatkarlar Odası Başkanları  Mehmet AYDOĞDU ve Vedat ÖZYILMAZ’a, Sayın Mehmet OYAR, Sayın Aydın TURHAN ve kardeşlerine, Sayın Mehmet TÜRKER, Sayın Zergun Deliorman DEMİRCİ ve Tarık CİĞER, Sayın Mustafa OLGUN’a, Sayın Volkan PİR ve Alaçamlı hemşehrime şahsım ve sporcularım adına çok teşekkür ediyorum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET