Advert

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN SAMSUN ZİYARETİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bazı programlara katılmak üzere Samsun’a geldi. Bakan Koca’yı Samsun Valisi Zülkif Dağlı ve beraberindeki protokol üyeleri karşıladı.

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN SAMSUN ZİYARETİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve protokol üyeleri ile birlikte Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret etti.

Bakan Koca koronavirüste iyi haberi duyurdu: Kontrol altına alındı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun’da yaptığı açıklamalarda, son bir haftada ülke çapında alınan tedbirlerin işe yaradığını belirterek, bu sayede vaka artış hızının kontrol altına alındığını duyurdu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin Türkiye’deki seyri ve bölgedeki son durum hakkında açıklamalarda bulundu.

“ALINAN TEDBİRLERLE VAKA ARTIŞ HIZI KONTROL ALTINA ALINDI”

Son bir haftada ülke çapında alınan tedbirlerin işe yaradığını belirten Bakan Koca, “Hasta sayılarımız ve kayıplarımız yeniden artmaya başladı. Bu durum tüm dünya için geçerli. Hasta sayısındaki artış her yerde aynı değil. Son bir haftadır ülke çapında alınan tedbirler ve sıkı denetim sayesinde vaka artış hızımızın kontrol altına alındığını söylemek istiyorum ama bu bizi asla ve asla rehavete sürüklememelidir” ifadelerini kullandı.

SAMSUN ÖZELİNDE BÖLGEDEKİ SON DURUMU PAYLAŞTI

Bakan Koca, “Samsun ve civar illerde mercek altına aldığımız merkezlerden biri oldu. Samsun önemli bir insan hareketine maruz kalıyor. Samsun’da yaptığımız hızlı ve etkili müdahalelerle son bir haftada üçte bir oranında vaka sayısında düşüş olduğunu söylemek istiyorum. bir hafta 10 gün içinde hasta sayısının düşmesini bekliyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Samsun Valisi Zülkif Dağlı

“TEMASLARI NE KADAR ERKEN TEŞHİS EDERSEK O KADAR BAŞARILI OLURUZ”

Sözlerine devam eden Koca, “Samsunlu vatandaşlarımıza uyarım olacak; Hastalığın 60 yaş üstünde daha ağır seyrettiğini biliyoruz. Temasları ne kadar erken teşhis edersek o kadar başarılı oluruz. Türkiye, temaslı takibini en iyi yapan ülkelerden biri, Temizlik, maske ve mesafe bu salgına karşı en önemli gücümüz. Bunlardan taviz veren her ilimizde istemediğimiz tabloları görüyoruz. Tüm hemşehrilerimi kurallara sıkı sıkıya uymaya davet ediyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET