Advert

AMASYA VALİSİ MUSTAFA MASATLI'YA ZİYARET

Valiler Kararnamesi ile Ardahan Valiliğinden, Amasya Valiliği’ne atanan Vali Mustafa Masatlı'yı Makamında ziyaret ettik.

AMASYA VALİSİ MUSTAFA MASATLI'YA ZİYARET

Alaçam İlçesinde yıllarca Kaymakamlık görevi yapan Vali Mustafa MASATLI, “Serhat Şehri Ardahan’dan, Şehzadeler Şehri Amasya ya tayin olmamı nasip eden yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun. Bu göreve beni layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Vali Mustafa MASATLI'yı ziyarete Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Alaçamspor Başkanı Özcan Nazlım ve Alaçam’ın Sesi Gazetesi imtiyaz sahibi İsa ŞENTÜRK olarak ziyaret ederek eskileri yad ettik. Vali MASATLI tüm Alaçam halkına selamlarını sundu.

            Sohbetimizin aralarında Alaçam ilçesini sorarak bilgiler alan Vali Masatlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Mücadelesine ışık tutan ve sanayisi ile cazibe merkezi olan Amasya’da vatandaşların daha huzurlu ve müreffeh bir hayat sürmesi için elimizden gelen gayreti sonuna kadar göstereceğini belirten Vali Masatlı, “Halka hizmet Hakk’a hizmettir’ ilkesini düstur edinerek; bıkmadan, usanmadan, kapımızı ve gönlümüzü Amasyalılara açarak tüm halkımızın hizmetinde olacağız dedi.

            Alaçam ile ilgili bütün detayları tek tek anlattık. Alaçamdan ayrılalı yaklaşık 13 yıl oldu yolumuz bir kere düştü çok kısa bir zaman kaldım diyerek sözlerine şöyle devam etti. Amasya’ya atanalı yaklaşık iki ay oldu. Son zamanlarda bildiğiniz gibi pandemi süresi içerisinde insanlara fazla yaklaşıp onlarla yakın temas içerisinde olamıyoruz, bu yüzden elimizden geldiği kadar sosyal mesafemizi koruyoruz ama önümüzdeki aylar içerisinde Alaçam’ı ziyaret etmek istiyorum ve insanların yakın dostluklarını özledim dedi.

Yaklaşık bir saat gibi bir süre içerisinde hep Alaçam’ı konuştuk ve Alaçam ile ilgili her detayı anlattık kendisi de bizi özveri ile dinledi. Sohbetimizin sonunda ise Alaçam’ın simgesi olan ve kendi elleri ile yerine oturttuğu geyiklerin tel kırımı ile yapılmış bir panosunu, Alaçamspor’un Şapkası, Kaşkolu ve Formasını kendisine hediye ettik.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET