Advert

İŞKUR KURALARI NOTER HUZURUNDA ÇEKİLDİ

Bafra İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Alaçam’da ki okullara temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı için yapılan başvuruların kurası noter huzurunda çekildi.

İŞKUR KURALARI NOTER HUZURUNDA ÇEKİLDİ

  Yoğun katılımın yaşandığı kura çekiminde, Alaçam Noteri Hüseyin Mashar Gökçek başvuruların isimlerini tek tek şeffaf sandık içerisinden çekerek isimlerini okudu.

Bafra İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Alaçam’da ki okullara temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı için yapılan başvuruların kurası Halk Eğitim Merkezinde noter huzurunda çekildi. TYP'de Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş ilanlarına İŞKUR aracılığıyla başvuru yapanların kuraları noter huzurunda ve pandemi kurallarına ve sosyal mesafeye uygun şekilde çekildi. Kovid-19 salgını nedeniyle başvuru yapanların kura işlemi şeffaf kutularda çekildi.

 Alaçam İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Mehmet Öztürkçe, kura çekimi sonrasında yaptığı açıklamada; "Kurada isimleri belirlenen kişiler liste halinde İŞKUR'a bildirilecek. Kesin listeler geldiği zaman işe alım işlemlerine başlanacak. Ancak isimleri çıkan kişilerin gelir sorgulaması da yapılacak. Eğer gelir seviyesi 3 bin 468 TL'yi geçerse başvuruları geçersiz sayılacak." dedi. Kesin listelerde yer alanların nüfus beyanlarının da kontrol edileceğini belirten Öztürkçe, aynı evden iki kişiye kura çıkması durumunda da bir kişinin iptal edileceğine dikkat çekti.

Alaçam’da TYP iş ilanına güvenlik görevlisi için yapılan 32 başvurudan 4 kişi için, temizlik işleri için 171 başvurudan 31’i kura ile belirlendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET