Advert
Advert

20.000 Defne Fidanı Dağıtıldı

Alaçam Gökçeboğaz Mahallesi Köy Ürünleri Pazarının bulunduğu mesire alanında, Alaçam İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje doğrultusunda defne fidanı dağıtıldı.

20.000 Defne Fidanı Dağıtıldı

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, yaptığı açıklamada; "Çiftçilerimize ek gelir sağlayacak bu tür çalışmaları her zaman destekliyor ve talep halinde devamını getirmek için gerekli her türlü çalışmaları devam edeceğiz" dedi. 

Tarım Ve Orman Müdürü Mehmet Güreş,"Çiftilerimiz orman köyü olup, geçimini ormancılık, hayvancılık ve tarımsal alandan sağlamaktadır. İlçemiz hudutlarında bulunan ormanlık alanlarda, dere alanlarında bulunan defne bitkisinin toplanması ve satışından mahalle halkına bir gelir sağlanmaktadır. Orman İşletme Şefliğimiz ile yaptığımız görüşmelerde köyümüz hudutlarında defne dikimi yapılarak defne alanlarının genişletilmesi amaçlanmış ve İşletme Şefliğimizde konuya duyarlı davranarak gereken her türlü desteği halkımıza sağlamıştır. Kendilerine Teşekkür ediyorum" diye konuştu.

            Defne Alanlarının Artırılması projesi kapsamında Samsun Orman Fidanlık Müdürlüğü’nce, üretilen 20.000 adet Defne fidanı İlçemiz Mahallelerinden Akbulut, Yenice, Harmancık, Etyemez, Aşağıkoçlu, Ortaköy, Sancar ve Karşıyaka Mahalleleri Çiftçilerine dağıtımında Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı Hadi Uyar, Tarım Ve Orman Müdürü Mehmet Güreş, Orman İşletme Merkez Şefi Eyüp Can Çarkacı, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Güney, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir ve diğer Protokol Üyeleri tarafından ücretsiz olarak dağıtıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAMSUN JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE
SAMSUN JANDARMADAN UYUŞTURUCU TACİRLERİNE DARBE
EMNİYETTEN MOTOSİKLET UYGULAMASI
EMNİYETTEN MOTOSİKLET UYGULAMASI