Advert

TABLET KAMPANYASINA BAĞIŞLAR DEVAM EDİYOR

Alaçam Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “SINIFIM TAM ÖĞRETMENİM” EBA TV’yi izleyemeyen öğrenciler için “TABLET BİLGİSAYAR” bağış kampanyası devam ediyor.

TABLET KAMPANYASINA BAĞIŞLAR DEVAM EDİYOR

 Dünyada ve Ülkemizde salgın olarak devam eden Koronavirüs salgın hastalığından dolayı okullarımızda Mart 2020 tarihinden bu yana yüz yüze eğitim yapılamamaktadır. Öğrencilerin eğitimlerinden uzak kalmamaları için çok değişik etkinlikler düzenlenmektedir. TRT “EBA” TV üzerinden dersler verilmekte, bunun yanında okullarımız internet üzerinden değişik sosyal medya imkanlarıyla öğretmenleriyle öğrencileri karşı karşıya getirerek canlı ders anlatımları sağlanmaktadır.

Fakat her öğrencinin derslere canlı olarak katılımını sağlayacak bilgisayar ve tabletleri bulunmamaktadır. Bu amaçla bilgisayar ve tableti olmayan öğrenciler için Alaçam Milli Eğitim Müdürlüğü ''Sınıf Tam Öğretmenim'' projesi kapsamında tablet bağışı kampanyası başlattı. Bu kapsamda vatandaşlar kişisel olarak veya kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri olarak bu kampanyaya destekte bulunuyorlar.

Kampanya kapsamında Alaçam İlçe Müftüsü Orhan BAL başkanlığında Alaçam Din Görevlileri, Sendika temsilcileri ve Cami İmam Hatip görevlileri Sınıf Tam Öğretmenim projesi kapsamında bağışladıkları 18 adet tableti İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sezai TURAL'a teslim ettiler.

Yine Alaçam İlçe Jandarma Komutanlığınca Sınıf Tam Öğretmenim projesi kapsamında bağışladıkları tabletleri İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar GÖRMEZ tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL'a teslim ettiler.

İlçe Milli eğitim Müdürü Sezai TURAL tablet bağışından dolayı İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar GÖRMEZ, Alaçam İlçe Müftüsü Orhan BAL başkanlığında Alaçam Din Görevlileri, Sendika temsilcileri ve Cami İmam Hatip görevlilerine ve vatandaşlara teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET