Advert

DİN GÖREVLİLERİ KAYMAKAM ZAMAN'I ZİYARET ETTİ

Alaçam ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeni ile İlçe Müftüsü ve din görevlileri Kaymakam Fikret Zaman’ı makamında ziyaret etti.

DİN GÖREVLİLERİ KAYMAKAM ZAMAN'I ZİYARET ETTİ

İlçe Müftüsü Orhan Bal konu ile ilgili Kaymakam Zaman’a bilgiler vererek şunları söyledi; 1986 yılından beri Diyanet İşleri Başkanlığının öncülüğünde, 1-7 Ekim tarihlerini içerisine alan haftanın Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlanması ile ilgili olarak yaptıkları görüşmeden sonra kendilerine kitap takımı hediye etti.

İlçe Müftüsü Orhan Bal, yaptığı açıklamada, 2020 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın ana temasının cami ve ilim olarak belirlendiğini ifade etti. Müftü Bal, "Korona virüs tedbirleri nedeni ile vatandaşların yoğun katılımını sağlayacak etkinliklerden kaçınıyoruz. Etkinlik kapsamında ilçemiz kaymakamı, kamu kurumlarını ve esnafları ziyaret ederek bilgilendirmeler yaptık" dedi.

Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman ise yaptığı açıklamada, ana tema olarak belirlenen camilerin inancımızda önemli bir yeri olduğunu, ilimin ise insanlığın kurtuluşuna vesile olacak bir kavram olduğunu belirterek, "İnancımızda önemli bir yere sahip olan camilerimizin her biri birer ilim irfan merkezi olmalıdır. Bunu sağlayacak olanlarda hiç şüphesiz din görevlilerimizdir. Kardeşlik ve hoşgörü iklimi içerisinde insanlarla bir araya geldiğimiz camilerimiz, sosyal dayanışmanın sağlanması, barış ve toplumsal bağlarımızın güçlenmesi için çok özeldir. Halkımızın öncüleri arasında bulunması gereken din görevlilerimizin haftasını kutluyorum. Hepsine hayırlı bir yaşam, vefat edenlere rahmet diliyorum" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ
EMNİYET MÜDÜRÜ  MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI
EMNİYET MÜDÜRÜ MUSTAFA AKAR GÖREVE BAŞLADI