Advert

ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ

Öğrencilere gezici 'EBA' destek hizmeti. Alaçam ilçesinde internet erişimi olmayan öğrenciler için gezici 'EBA' destek aracı uygulaması başlatıldı.

ALAÇAM’DA ÖĞRENCİLERE GEZİCİ 'EBA' DESTEK HİZMETİ

Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulamadan, evlerinde internete ulaşamayan öğrenciler yararlanabilecek. İlçeye bağlı kırsal mahallerde haftanın 3 günü hizmet verecek olan gezici “EBA” destek aracında, bilişim ve teknoloji öğretmenleri tarafından öğrencilere rehberlik hizmeti verilecek.

Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, ilçe genelinde yapılan taramalarda, internet erişimine ulaşamadıklarını bildiren öğrencilerimize hizmet vereceklerini söyledi. Tural, "Bakanlığımızın, “uzaktan eğitim yakından ilgi” parolası ile yola çıktık. Okullarımızda oluşturduğumuz eba destek noktaları gibi, okullara ulaşım sorunu yaşayan çocuklarımız için de mobil destek aracı hazırladık. Mobil destek aracımız, bilişim öğretmenlerimizin rehberliğinde, çalışmalarına başladı. 21 Eylül'de başlaması planlanan yüz yüze eğitim gününe kadar uygulama devam edecek. Gerektiğinde, 21 Eylül'den sonra da uygulamayı sürdürmeyi planlıyoruz' dedi.

Öğrenci velilerine de seslen Tural, "Çocukların bu uygulamaya yönlendirilmelerini bekliyoruz. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Uygulamanın yararlı olabilmesi için çocuklarımızın katılımı çok önemli. Tek bir öğrencimizin dahi eba'dan yoksun kalmasına gönlümüz, razı değil" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI