Advert

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Alaçam’da 19 Ekim Muhtarlar gününün Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

Cumhuriyet meydanında yapılan çelenk sunma programa Protokol üyeleri, Oda Başkanları, Muhtar Derneği Başkanı Ali YETMİŞBİR, kamu kurum kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar katıldı. Program Saat 10.00'da Atatürk Anıtı’na Muhtarlar Derneği tarafından çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Cumhuriyet meydanında yapılan çelenk sunma programın ardından Kaymakamlık Bahçesinde, İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN başkanlığında, Belediye Başkanı İlyas ACAR, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar GÖRMEZ, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa AKAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL, Alaçam Devlet Hastanesi Başhekimi Radi ŞEN, Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Ertan BAŞ, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet GÜREŞ, İlçe Müftüsü Orhan Bal, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Emre Kösem, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin BEDİR, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Vedat ÖZYILMAZ, Muhtar Derneği Başkanı Ali YETMİŞBİR, kamu kurum kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar katılımı ile istişare toplantısı düzenlendi.

İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN, Vatandaşlarımızın oyları ile doğrudan seçilen muhtarlarımız, devlet ile vatandaşlarımız arasında bir köprü ve devletin de insanımıza en yakın hizmet birimidir. Aynı zamanda muhtarlarımız, halkın kendi içinden biri olarak her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir. Tüm muhtarlarımız geçmişte olduğu gibi günümüzde de önemli görevleri başarı ile yürütmeye devam etmektedirler. Muhtarlar, millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil etmektedir. Ayrıca, tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de halen devam eden koronavirüs salgını ile mücadelemizde, katkıları yadsınamayacak kadar değerli ve önemli olan bizlerin mesai arkadaşı olan tüm muhtarlarımıza gösterdikleri fedakarlık için teşekkür ederim dedi.

Kaymakam Zaman’ın konuşmasının ardından İlgili/yetkili kurum amirleri ile mahalle muhtarlarının da iştirakiyle asayiş, güvenlik, eğitim, sağlık ve kamu hizmetlerinin sunumuna yönelik genel bir değerlendirme yapıldı. Maske takma, sosyal mesafe ve hijyene yönelik tedbirlerin uygulanmasını ve vatandaşlarımızın uyarılmasını konusunda bütün kurumların birlik beraberlik içinde çalışmalarının çok önemli olduğu belirtilerek Covid-19 salgınının son bulmasını ve en yakın zamanda güzel günlerin geri dönmesini temenni edildi.

Son olarak Alaçam Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Yetmişbir söz alarak 19 Ekim Muhtarlar gününün kutlanmasında bizlere öncülük eden başta Kaymakamımız sayın Fikret Zaman olmak üzere bütün daire amirlerimize teşekkür ederim dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ALAÇAM DAĞCILIK VE DOĞA SPORLARI KULÜBÜ SEZONU AÇTI
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET
MUHTARLAR DERNEĞİNDEN ZİYARET