Advert

MEVLİD KANDİLİNİ İDRAK ETTİK

Tüm İslam Alemi Mevlit Kandilini coşkuyla idrak etti. Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in doğum günü nedeniyle Alaçam Müftülüğünün tüm camilerde düzenlediği Mevlit Kandili idrak edildi.

MEVLİD KANDİLİNİ İDRAK ETTİK

Alaçam Merkez Şadibey ve ilçede bulunan bütün camilerde yatsı namazı öncesi, camilerde sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyularak Mevlid Kandili programı düzenlendi. Merkez Şadibey camiinde İlçe Vaizi Ferhat Maden vaazında; Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in hayatını ve güzel ahlakını anlattı. Alaçam Müftülüğü tarafından organize edilen ve Fatih Yatılı Kur’an Kursu öğrencilerinin de katkıları ile Kuran-ı Kerim ve ilahiler ile Mevlid-i Şerif okudular.

İlçe Vaizi Ferhat Maden şöyle devam etti; “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in dünyayı teşriflerinin 1449. yıldönümü olan mübarek Mevlid Kandili’ne ulaşmanın huzuru içerisindeyiz.

Mevlid Kandili; Peygamber Efendimizin insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, kerem ve cömertliğini kısaca insanlığa sunduğu yüce değerleri anlayıp hayatımızı onun örnek ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazeleme vaktidir. Sevgili Peygamberimiz ile anlam bulan bu hakikat ve değerleri, yani sünnet-i seniyyeyi idrak etmek ve yarınlara taşımak biz müminlerin Allah’a, Resulüne ve insanlığa karşı en büyük vazifesidir.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'in dünyayı teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevlâ’dan niyaz eder; bütün İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim dedi.” Yatsı ezanının okunması ile birlikte namaz'a geçildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI