Advert

KARAHÜSEYİNLİ’DE 10 KASIM KUTLAMALARI

Alaçam Karaheseyinli İlk/Orta Okulunda Cumhuriyetimizin Kurucusu, İstiklâl Savaşı'mızın Başkomutanı, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıldönümünde Saygı Sevgi Özlemle andık.

KARAHÜSEYİNLİ’DE 10 KASIM KUTLAMALARI

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünde Okulumuzda düzenlenen törenlerle saygı, sevgi ve özlemle andık. Saatler 09:05’i gösterdiğinde bayraklar yarıya indirildi. Atamızın manevi huzurunda saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşımızı okuduk.

Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle Karaheseyinli İlk/Orta Okulunda düzenlenen törende öğrencilerimize seslenen Okul Müdürü Bayram Bircan, “Mustafa Kemal Atatürk’ü, her geçen gün daha çok anıyor, daha iyi anlıyoruz. 10 Kasım bir yas günü değil, Atamızı daha iyi anlamak, O’nun ilkeleri ışığında daha çok çalışıp, “en büyük emanetim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni daha ileri götürmek için bir kez daha söz verdiğimiz gündür. Sevgili Atam, Atatürk çocukları olarak her zaman, her yerde ve her koşulda, gösterdiğin hedefte durmadan yürüyeceğimize and içeriz.” dedi.

Karaheseyinli İlk/Orta Okulunda Sınıflarımızın sunumlarıyla devam eden törende öğrencilerimiz şiirler ve marşlarla Atatürk’e olan gönül bağlarını ifade ettiler. “Onu anmak demek, onu anlamaktır” vurgusunu yapan öğrencilerimiz, törenin sonunda Atatürk köşesine çiçek bıraktılar.

Alaçam Karaheseyinli İlk/Orta Okulu oluşturmuş olduğumuz anı defterine öğrenciler Ata’mıza duyduğu sevgi ve özlemi yazarak duygularını paylaşıyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI