Advert

ALAÇAM'DA MİLLİ AĞAÇLANDIRMA ETKİNLİĞİ YAPILDI

“Geleceğe Nefes Ol” sloganıyla Alaçam ilçesinde de fidanlar toprakla buluşturuldu.

ALAÇAM'DA MİLLİ AĞAÇLANDIRMA ETKİNLİĞİ YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan "Milli Ağaçlandırma Günü" kapsamında Alaçam Şehir Stadyumu önünde bulunan boş alana "Geleceğe Nefes" fidan dikme etkinliği yapıldı. İlk etkinlik saat 11.11'de Şehir Stadyumu girişinde gerçekleşti. Görevli personelin yanı sıra her yaş grubundan katılımın sağlandığı programda fidanlara can suyu verildi.

"Milli Ağaçlandırma Günü" kapsamında  yapılan ağaç dikme programına İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yaşar Görmez, ile birlikte; Alaçam Orman İşletme Şefliği ve Gençlik spor İlçe Müdürlüğü tarafından, ‘’Bugün Fidan, Yarın Nefes’’ diyoruz, Dünya’ya Nefes Oluyoruz sloganı ile bu yıl 2. si düzenlenen ‘’11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’’ etkinlikleri saat: 11.11’de saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Orman İşletme Şefi Eyüp Can Çarkacı’nın yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: Ormanların en büyük zenginlik ve yaşam kaynağı olduğunu, ormanları korumanın tüm insanlığın ortak görevi olduğunu söyledi. "Geleceğe nefes" seferberliğiyle dikilecek fidanların gelecekte bu topraklarda yaşayan canlılar için nefes olacağına işaret eden Çarkacı, "Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak, ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılığını artırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde daha yeşil bir Türkiye için 'Bugün fidan, yarın nefes' sloganıyla diktiğimiz fidanlarımızın ağaca, ağaçlarımızın ormana dönmesini diliyor, bu anlamlı çevre seferberliğinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

Daha sonra, İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, bu yılın ilk fidan dikimini gerçekleştirdi. Diğer Daire Amirleri de fidan dikiminde bulundular. Yapılan etkinliğe Daire amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
DAĞCILAR KEŞFETMEYE DEVAM EDİYOR
11 KASIM
11 KASIM "MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ" ETKİNLİĞİ YAPILDI