Advert
Advert
Advert

CHP İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 24 KASIM MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Alaçam İlçe Başkanı Fuat Canbaz, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

CHP İLÇE BAŞKANLIĞINDAN 24 KASIM MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Başöğretmen unvanını aldığı tarih olan 24 Kasım 1928, 1981 yılında alınan bir karar ile Türkiye’de Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlandı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde CHP Alaçam İlçe Başkanı Fuat Canbaz, bir mesaj yayınlayarak, sorunlara dikkat çekti.

“EĞİTİM SİSTEMİMİZ TEKRAR ATATÜRK İLKE VE INKILAPLARIYLA ŞEKİLLENDİRİLMELİ”

Canbaz şöyle devam etti: “Öğretmenlerimiz son 20 yılda çok fazla sorunla karşılaştılar. Senede üç, dört defa eğitimde yapılan değişiklikler, programsız açılan üniversiteler, öğretmenlerin haklarında yaşadıkları kayıplar, yapılamayan atamalar ve daha fazlası. Üst üste binen tüm bu sorunlar, öğretmenlerimizin mesleklerine olan inançlarında eksilmeye neden olmakta. Bununla mücadele etmeliyiz. Eğitimcilerimize hak ettiği değeri sağlayacak, temelinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerinin yer aldığı, öğretmeni yücelten, ona haklarını teslim eden bir sistemi hayata geçirmeliyiz. Atanamayan öğretmenlerimiz için geniş kapsamlı bir çalışma başlatarak, mağduriyeti gidermeliyiz. 24 Kasım Öğretmenler Gününde yeni bir başlangıç temennisiyle görevinin başında geleceğe şekil vermek için mücadele eden ve bir gün sınıfında öğrencilerini geleceğe hazırlamak için heyecan duyan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutlarım” ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
KAPIKAYAFEST BASIN LANSMANI GERÇEKLEŞTİ
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU
PELİTBÜKÜ GOĞUZLULAR GÜREŞE KEŞKEĞE VE MÜZİĞE DOYDU